Po trojici závodů ve Spojených arabských emirátech čekala atlety s pražského Sportovního Clubu Jedličkova ústavu letošní premiéra na české půdě. Tu obstarala Velká cena města Pardubic, kam se kromě zkušených reprezentantů Anny Muzikové a Františka Serbuse vydala rovnou ze soustředění v Nymburce další čtveřice atletů Adéla Učňová, Artur Kisela a nováčci Jan Haták a Martin Slabý.

I vinou nepříliš příznivých podmínek, kdy se sluneční paprsky atletům ukazovaly jen ve velmi úsporném režimu, byste nenašli na pardubickém stadionu moc atletů, kteří by byli se svými výkony spokojeni. Serbus s Muzikovou se však s nepřízní počasí vypořádali více než solidně.

První jmenovaný poslal svou kuželku do vzdálenosti 32,81m, což znamenalo o více jak dva metry překonání českého rekordu. Svůj druhý start, v hodu diskem, pak přetavil ve výkon 16,22m. Nakonec to však byla právě kuželka, díky níž a 909 bodů v ní vybojovaných slavil celkové vítězství, když za sebou nechal třeba i domácího favorita Jaroslava Petrouše.

Vylepšit český rekord dokázala i Muziková. Mladá závodnice dosáhla v hodu diskem výkonu 7,99m. Body do celkového pořadí ale sbírala v kuželce, která se jí paradoxně nevyvedla podle jejích představ, když hodila 15,89m. Tento výkon jí nakonec vystačil na celkové čtvrté místo. Z vítězství mezi ženami se radovala Eva Datinská.

Adéla Učňová vrhla koulí 4,22m, což jí vyneslo 195 bodů a celkové deváté místo z dvaadvaceti žen. Artur Kisela uzavřel mezi muži třetí desítku, na níž jej dostal hod diskem na značku 8,51m.

Své první závody mají za sebou Jan Haták a Martin Slabý. První jmenovaný obsadil mezi nováčky šesté místo díky šesti metrům a devatenácti centimetrům z disku, Slabý dosáhl na druhé místo výkonem 6,32m ve vrhu koulí.