Symbolem Pražského MTB poháru je od jeho počátku žulová kostka, charakteristická pro pražskou dlažbu, která je zasazená do každého poháru. V posledních letech začali pořadatelé poháry stylizovat do hlavní události daného roku. Například v roce 2018 byl zaznamenán více než dvojnásobný nárůst startujících ve všech kategoriích a tuto skutečnost vzdáleně symbolizuje jednoduše řešený pohár s názvem „Biker“. V roce 2019 byl pohár vyvedený do podoby olympijské pochodně v očekávání olympiády v Tokiu a rok 2020 symbolizovala „Kostka v kleci“, která připomíná těžké období pandemie.

 A co inspirovalo pořadatelský tým v ročníku 2021 při tvorbě poháru, který dostal jméno „Sauronova kostka“? Předlohou se stalo „Sauronovo oko“ a „Sauronova věž“. Bájný symbol zla z legendárního díla Johna Ronalda Reuela Tolkiena „Pán prstenů“ symbolizuje v „Sauronově kostce“ všudypřítomné nebezpečí, obavy a pocitovou temnotu způsobenou pandemií, která je stále v pozadí všech sportovních událostí, pražskou soutěž, které se v roce 2021 zúčastnilo přes 2000 aktivních sportovců, nevyjímaje.

Děti na Vltavě závodily O krále Prahy.
Námořníci z celé republiky zavítali na Vltavu. Děti závodily O krále Prahy

Unikátní pohár ale není všechno, co závodníci, kteří se v sezóně 2021 umístili v celkovém pořadí na prvních třech místech, naleznou v dárkovém balíčku. Vítězové jednotlivých kategorií obdrží prestižní dres celkového vítěze od společnosti Sýkora Sportswear, který zarámovaný či v jiné podobě zdobí Síň slávy už 216 bikerů v devítileté historii seriálu. Samozřejmostí budou praktické a užitečné ceny od generálních partnerů poháru Nutrend a Specialized. Společnost Velocentrum Voleský přidá do balíčku poukaz na slevu 25 procent při nákupu doplňků značky Specialized v některé ze svých prodejen.           

Termíny Pražského MTB poháru 2022

Neděle 20. března: Motol

Sobota 16. dubna: Kbely – Mistrovství Prahy

Sobota 30. dubna: Zličín I.

Neděle   1. května: Zličín II.

Neděle 11. září: Libuš

Neděle 25. září: Motol – Akademické MČR  

Autor: Viktor Zapletal