„Děti vřískaly radostí, když se dozvěděly, že do naší školy přijede olympijská vítězka. Jsme velká škola o 600 žácích, na trénink proto mohlo jen pár desítek z nich a moc si toho vážili. Plnit disciplíny víceboje je baví a chtějí se v nich neustále zlepšovat,“ řekla učitelka tělocviku Tereza Bezděková, která se s žáky do Sazka Olympijského víceboje zapojuje dlouhodobě.

V duchu nedávno skončených her 

Ze všech 1800 škol zapojených v projektu je ZŠ Praha 10 Hostivař druhá nejaktivnější. „Máme štěstí, že sport na naší škole aktivně podporuje paní ředitelka. Sama se dříve hodně věnovala gymnastice a ví, jak je pohyb pro mládež důležitý,“ dodala Bezděková.

Sportovní dopoledne proběhlo v duchu nedávno skončených olympijských her v Koreji, nechyběl ani oblíbený maskot Soohorang. Toho doplnila vítězka z letní olympiády v Londýně, skifařka Topinková Knapková.

Motivace dětí 

Děti ji zasypaly nejrůznějšími dotazy. „Jestli jsem sportovala v dětství? Ano, pocházím ze sportovní rodiny, takže mi pohyb přišel přirozený. Ve svých rodičích, kteří jsou oba veslaři, jsem měla velký vzor. Přesto jsem s veslováním začala až v devatenácti letech. A o tři roky později už jsem startovala na olympiádě,“ svěřila se se smíchem.

Cílem projektu Sazka Olympijský víceboj je v průběhu hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání do sportování a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase.

Na konci školního roku obdrží žáci přehled svých výsledků a doporučení na vhodné sporty, aby si následně na webových stránkách sportvokoli.cz mohli najít nejbližší sportovní klub a začít se mu více věnovat.