Od zítřka do neděle se uskuteční největší squashová akce v Česku – Czech Junior Open 2018. Turnaj nejvyšší juniorské kategorie se bude hrát v Praze na Hectoru, Squash Bowling Centru a také ve Sportcentru hotelu STEP. Přihlásilo se do něj 311 hráčů z 34 zemí světa. „Jde o rekordní účast. Do Prahy přiletí squashisté například z Egypta, Singapuru nebo z Kataru. Bez šance nejsou ani čeští hráči,“ myslí si Tomáš Fořter, ředitel turnaje a generální sekretář české asociace.

Největší naděje z domácích hráčů se dávají Viktoru Byrtusovi, který bude usilovat o obhajobu titulu v kategorii do 19 let. Na podobné umístění pošilhává také Ondřej Vorlíček. Mezi stejně starými míří vysoko Michaela Čepová. Poprvé se bude hrát kategorie do 11 let, kde je druhým nasazeným Vojtěch Martinovský. Vepředu by měla být také Karolína Šrámková, nebo mezi patnáctiletými Karim Farag. „Máme hodně želízek. Český hráč by se měl probojovat k titulu i na takto silně obsazeném turnaji,“ věří Tomáš Fořter.

Juniorskému squashi vládnou v Evropě zejména Britové. Výkonnostně jsou za nimi Francouzi a poté už by se měli pohybovat Češi nebo Švýcaři. „Od Czech Junior Open očekávám velký a náročný turnaj. Budu zde obhajovat titul a jsem hodně natěšený na domácí fanoušky a atmosféru v Praze. Celá Evropa k nám přijede bojovat o první místa, a my jí chceme ukázat, kdo je tady doma,“ vyhlašuje Viktor Byrtus, jeden z největších talentů domácí squashové scény.

Do Prahy přiletí také dva junioři z Egypta, tedy země, která tomuto sportu vévodí. Další exotičtí hráči jsou ze Singapuru, Indie nebo Bermud. „Studují na britských školách, kde se na squash hodně zaměřují,“ vysvětluje Tomáš Fořter, který má kvůli organizaci a zajištění turnaje plno starostí. Vždyť bude mít Czech Junior Open rekordní účast. Turnaje se do roku 2016 účastnilo necelých 200 hráčů z 20 zemí. Loni poprvé padla hranice 200 účastníků, když jich nastoupilo 227. A letos už se přihlásilo přes 300 squashistů z 34 zemí celého kontinentu. Existuje lepší pozvánka?