Výběr trenéra Karla Brücknera si po tomto dostaveníčku ještě od půl páté na Strahově poprvé zatrénuje a pak už bude ladit svoji formu před nadcházejícími zápasy kvalifikace mistrovství Evropy.

Na srazu sice bude chybět kapitán národního mužstva Tomáš Rosický, ale jen proto, že z Londýna do Prahy přiletí až večer, protože v pondělí měl jeho Arsenal na programu dohrávku anglické ligy v Readingu. Ze zbývajících nominovaných reprezentantů by nikdo chybět neměl.

Naše reprezentace má už sice postup na EURO 2008 v Rakousku a Švýcarsku zajištěn, přesto si nechce v posledních dvou letošních vystoupeních pokazit renomé. Již tuto sobotu přivítají Češi v letenské Axa Areně ve vysoce prestižním duelu soupeře ze Slovenska, ve středu 21. listopadu pak uzavřou úspěšný podzim na Kypru.

Už dopoledne se sejde v metropoli také reprezentace do 21 let. Tým trenéra Vítězslava Lavičky, který zatím vévodí své kvalifikační skupině, se poté přesune do Jablonce, kde se v sobotu utká s dosud neporaženým Tureckem. O čtyři dny později pak naše „lvíčata“ nastoupí k duelu na Ukrajině. Do baráže o účast na kontinentálním šampionátu postoupí vítězové deseti skupin a čtyři nejlepší celky z druhých míst.

Příznivci florbalu mohou dnes navštívit v metropoli atraktivní souboj druhého týmu tabulky extraligy mužů SSK Future se třetím Sokolem Mladá Boleslav. Zápas začíná od půl šesté v hale Sparty na Letné.

V hale na Lužinách jsou pro změnu na programu dva zápasy Českého poháru volejbalistů, v nichž se představí hned dva týmy ČZU Praha. Extraligový celek „zemědělců“ změří síly s DHL Ostrava, zatímco rezerva ČZU, která hraje jen o stupeň níže v I. lize, přivítá soupeře z Brna.

 

Kam za sportem v Praze

ÚTERÝ 13. listopadu

BILLIARD 19.00 Otevřený turnaj v poolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha 2).

FLORBAL 17.25 SSK Future–Sokol Mladá Boleslav (extraliga mužů, hala Sparty na Letné, Nad Královskou oborou 51).

FOTBAL 13.00 Sraz reprezentace ČR před zápasy kvalifikace ME se Slovenskem a na Kypru (hotel Crowne Plaza, Koulova 15, Praha 6), 16.30 trénink reprezentace (stadion Evžena Rošického, Strahov).

GOLF 11.00 HCP úterý (hřiště Hodkovičky, Vltavanů 982, Praha 4).

STOLNÍ FOTBAL 20.00 Woodoo Challenge, turnaj dvojic (Woodoo Music Pub, Chvalova 4, Praha 3-Žižkov).

VOLEJBAL Český pohár mužů, 2. kolo (sportovní hala na Lužinách, Bellušova 1877, Praha 5): 16.30 ČZU Praha B–JMP Brno, 19.00 ČZU Praha A–DHL Ostrava.