Slávistická část pražských fanoušků si od včerejšího večera naplno užívá zisk hokejového mistrovského titulu, sportovní život však velmi rychle běží dál.

A hlavní událost dne se tentokrát přesouvá z O2 Areny do sparťanské haly v Holešovicích.

Králové ledové arény

Olympijský šampion, trojnásobný mistr světa, pětinásobný mistr Evropy, geniální krasobruslař 21. století – všechny tyto přívlastky spojuje jedno jméno Jevgenije Pljuščenka, úřadujícího olympijského vítěze z Turína 2006, jenž konečně vystoupí v Praze.

Svoji show, jednu z nejprestižnějších na světě, založil právě po svém vítězství na předlodloňských ZOH. Do Prahy přijíždí pod názvem Králové ledové arény.

Diváci uvidí od osmi hodin večer to nejlepší ze světového krasobruslení: sólisty, sportovní páry, taneční dvojice, ledovou akrobacii, a to vše za hudebního doprovodu skupiny Stradivarius maďarského fenomenálního houslisty Edvina Martona, hrajícího na jedny z posledních originálních houslí z dílny mistra Stradivaria.

Vystoupí i další celebrity tohoto sportu

V rámci show se představí, kromě olympijských vítězů Pljuščenka a Petrenka, také mistři světa Slucká, Savčenková-Szolkowyövá a naši Kovaříková s Novotným. A také evropská šampionka Bonalyová. A tak dále, a tak dále… Výčet jmen je hodně třpytivý.

Králové ledové arény jsou velkým krasobruslařským svátkem i proto, že i Česká republika má svého vynikajícího sólistu – úřadujícího krále starého kontinentu Tomáše Vernera, jenž po Pljuščenkové boku vystoupí. V roce 2010 se možzná ještě potkají jako soupeři na ZOH v kanadském Vancouveru.

Denis Postler

Kam za sportem v Praze?

ČTVRTEK 17. dubna

BASEBALL Suma Open, mezinárodní turnaj kadetů (areál Krč Altron, ul. Pálkařská, Praha 4): 12.00 Moskva – Kadeti ČR a Junioři ČR – Kotlářka Praha, 14.00 reprezentace Rakouska – Technika Brno a BC Vilnius (Lit.) – Green Roller, 16.00 reprezentace Velké Británie – reprezentace Slovenska a reprezentace Německa – Třebíč, 18.00 Draci Brno – Spálené Poříčí a Krč Altron – Botosami (Rum.).

BILLIARD 19.00 Harlequin Tour, otevřený turnaj v poolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha 2).

BOWLING 18.00 Záběhlický krocan, otevřený turnaj (herna Na Ovčíně, Záběhlická 82, Praha 10).

BRUSLENÍ Veřejné bruslení na ZS Štvanice, Praha 7: 10.00 až 12.00, 15.00 až 17.30. Ice Arena Letňany, Tupolevova ul.: 10.00 až 12.00.

CYKLISTIKA 18.00 Velká jarní cyklojízda (start na náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3-Vinohrady).

FUTSAL 20.00 BOCA Bohemians/Atlanta – Chemcomex, 21.00 Vokovicer´s – The Masers (oba zápasy pražský přebor, hala Slavie v Edenu).

HOKEJBAL 9.00 Hokejbal proti drogám 2008, sedmý ročník celorepublikové soutěže základních a středních škol (hřiště Palmovka).

KRASOBRUSLENÍ 20.00 Králové ledové arény (exhibice Jevgenije Pljuščenka, Tomáše Vernera a dalších celebrit krasobruslení, Aréna HC Sparta Praha, ul. Za Elektrárnou, Praha 7).

SOFTBAL Jakobe Cup žen (areál Sokola Krč, ul. Pálkařská, Praha 4): 18.00 Joudrs – Tempo, 20.00 Radotín – Krč.

STOLNÍ FOTBAL 20.00 Bamboo Challenge, turnaj dvojic (Bamboo Music Pub, Počernická 473, Praha 10-Malešice).

STOLNÍ TENIS 17.00 TTC Praha – Baník Havířov (odveta čtvrtfinále extraligy mužů, Stadion mládeže, Na Kotlářce 1, Praha 6-Dejvice).

STREETBALL 11.00 Slováč Basket Cup 2008 (exhibice basketbalistek Sparty, Slovanský dům, Na Příkopě, Praha 1).

TENIS 15.45 Otevřený turnaj pokročilých hráčů (hala při ZŠ Jeremenkova 1003, Praha 4).

VOLEJBAL 16.00 Soutěž smíšených týmů (Dům dětí a mládeže Praha 3-Ulita, Na Balkáně 100).

(klt, dp)