Házená, natož plážová, není v Česku nejpopulárnějším sportem. Co od turnaje očekáváte?
Házená je rychlý, dynamický, kontaktní sport, který při správné prezentaci fanoušky zaujme. V případě plážové navíc podpořený hudební produkcí. Cílem je tedy především propagace. A navíc pomůžeme dětem.

Sport podpořený hudební produkcí. Co si pod tím máme představit?
Půjde o sportovně hudební festival, který bude rozdělen na dvě části. Házenkářskou a společenskou. Během dne bude všechny zápasy doprovázet hudební produkce. Návštěvníkům a fanouškům budou k dispozici stánky s občerstvením, chybět nebudou ani zábavní aktivity a workshopy. Každý večer bude zakončen vystoupením známých českých interpretů.

Prozradíte kterých?
Těšit se můžeme na Marka Ztraceného, Eddie Stoilow, nebo Reago.

Zábavních aktivit, workshopů a koncertů se může zúčastnit každý návštěvník?
Ano. Chceme, aby se spolu s plážovou házenou bavila široká veřejnost. Proto budeme vybírat pouze dobrovolné vstupné, které celé věnujeme onkologicky nemocným dětem.

Které reprezentační týmy do Prahy zavítají?
V ženské kategorii jsou zatím potvrzeny účasti například Austrálie, Německa a Norska, které získalo několik titulů jak na světové, tak evropské scéně. Z mužských celků přivítáme Australany, Němce, Nory. O turnaj se zajímají také celky Kataru, Izraele, Egypta…

Česko nedisponuje reprezentačními výběry v plážové házené. Budeme mít komu fandit?
Čeští zástupci se zúčastní ženské i mužské kategorie pod názvem Prague open výběr. Oba týmy budou složeny z házenkářů, kteří budou schopni turnaj se ctí odehrát. Funkci trenérky žen přijala slávistka Petra Vítková. Vedení mužů se zhostil Dušan Poloz, který v současné době trénuje v Norsku a je také koučem slovenské reprezentace žen.

Zbývá měsíc do akce. Z čeho máte zatím největší radost?
Jednoznačně z propojení s onkologií. Kdo jiný, než sportovci, by měli pomáhat nemocným dětem. Těší mě také přímý televizní přenos ČT sport, který celou akci slavnostně zakončí.

Hana Kaczkowská