„Vítězství si vážíme. Zjistily jsme, že jsme přes zimní pauzu hokej až tak docela nezapomněly. To je pozitivní, vždyť jsme na turnaj šly pouze po jednom herním tréninku," líčila útočnice Pragy Kateřina Laciná.

 „Líbily se nám nejen výsledky, ale i předvedená hra. To, že jsme si dokázaly přihrát a předvést pěkné akce," pokračovala.

 „Nedostatků bylo taky dost. Chvíli nám trvalo, než jsme se popasovaly s povrchem. O tom, že jsme to dokázaly, svědčí nejlépe, že jsme vyhrály," usmívala se devatenáctiletá dívka.

Na třetí příčce skončily na akci další Pražanky, konkrétně děvčata z pražské Slavie, jež v duelu o bronz deklasovala loňské vítězky z rakouského HC Wels 6:1.

 „Turnaj jsme braly především jako kvalitní přípravu, i my jsme totiž absolvovaly pouze jeden trénink," rozkrývala brankařka červenobílých Andrea Vančurová.

 „Po akci víme, že se musíme věnovat hlavně obraně. V útoku to nebylo až tak špatné," myslela si brzy pětadvacetiletá hráčka, kterou čeká před extraligou pouze dril.

 „Na žádném turnaji se už nepředstavíme, budeme pouze trénovat," objasnila.

Až pátou pozici brala na turnaji domácí Hostivař, která v závěrečném klání porazila hradecké slávistky 2:1.

 „Do zápasů jsme šly s touhou sehrát se před extraligou. Naše očekávání se naplnila pouze zčásti, jelikož jsme nehrály kompletní," vysvětlovala kapitánka Hostivaře Kateřina Kapciugová, které se příliš nezamlouvaly výkony domácích.

 „Bylo vidět, že spolu hrajeme poprvé po zimní přestávce. Rezervy bych našla v našem postavení, v přihrávkách, v rychlosti, prostě úplně ve všem," nezastírala opora, jež vidí jasnou cestu ke zlepšení.

 „Extraliga začíná už za čtrnáct dní. Musíme proto využít veškerý tréninkový čas a zúčastňovat se všech tří tréninků v týdnu," nabádala k práci sympatická plavovláska.

Hostivařský OVB turnaj v pozemním hokeji

finále: HC Praga – HC Rakovník 3:1
O 3. místo: SK Slavia Praha – HC Wels 6:1
O 5. místo: HC Hostivař – HC Slavia Hradec Králové 2:1