Třikrát se spolu utkaly Sparta a Praga ve finále kvalifikačních turnajů a třikrát vyhrála Sparta. Počtvrté se oba týmy utkaly už ve finalovém turnaji sedmičkového šampionátu.

„ Utkání bylo hodné finále. Oba týmy byly vyrovnané a mohl vyhrát každý z nich," poznamenal k šampionátu místopředseda České rugbyové unie David Frydrych, z jehož rukou také převzal kapitán Pragy Petr Čížek Pohár pro vítěze.

Ještě minutu před koncem byl stav utkání 19:19 a nakonec při poslední akci se po vyhraném mlýně vydal neohroženě do brankoviště Sparty šestařicetiletý hráč Pragy Pavel Syrový a položil rozhodující pětku. „Nechtělo se mi, aby se prodlužovalo, to už by málokdo vydržel," přiznal po utkání úspěšný hráč mistrovského týmu Pavel Syrový.

„Vystřídali jsme během šampionátu a pěti turnajů celkem devatenáct hráčů. Jsem spokojený, neboť obhájit titul je těžší než jej vyhrát poprvé. Navíc Sparta byla hodně silná a výhra ve finále byla i otázkou štěstí. Vyhrát mohla stejně tak i Sparta, které nevyšly její šance. pro ragbisty teprve nyní začaly prázdniny," řekl kouč mistrů Pragy Eduard Krützner mladší.

O třetí místo se utkání prodlužovalo a v nastavení vyhráli borci Dragonu Brno 26:21 nad Tatrou Smíchov. Překvapivě se dařilo Přelouči, která v boji o páté místo zdolala Vyškov 27:19.

Výsledky

Finále: Praga – Sparta 24:19 (12:19)
O 3. místo: Dragon Brno – Tatra Smíchov 26:21
O 5. místo: Přelouč – Vyškov 27:19
O 7. místo: Olomouc – Havířov 30:0
Konečné pořadí: 1. Praga. 2. Sparta, 3. Dragon Brno, 4. Tatra Smíchov, 5. Přelouč, 6. Vyškov, 7. Olomouc, 6. Havířov

Petr Skála, Michal Káva