Jak dopadli domácí?

Hokejisté Slavie si to rozdali o pátou příčkou s Bohemians. Ta po vítězství 4:2 patří sešívaným. Klokanky obsadily čtvrtou pozici. Na boje o medaile tak zůstaly slávistky, jež se prodraly až do finále, v němž ale nestačily na HC Smoleviči, kterému podlehly rozdílem několika tříd 0:8, což před evropskými poháry nevěstí nic dobrého.

Nejlepší střelkyní sešívaných se stala osmigólová útočnice Adéla Bížová.

 „Jsem ráda, že jsme vcelku dobře zvládly přechod z venkovního na halový hokej. Šlo pro nás o dobrou průpravu, jelikož nás přecházení čeká v zimě ještě několikrát," upozornila jednadvacetiletá hráčka na fakt, že se české reprezentantky v sešívaných službách připravují s národním týmem venku a se Slavií v hale. Pak se vrátila k turnaji.

 „Pragochema Cup byl kvalitně obsazený. My měly už silnou skupinu. Postup z ní i ze semifinále přes Minsk je jistě úspěchem. Prohra ve finále se Smoleviči o osm branek ale svědčí o tom, že nejsme na evropské boje, navíc v A divizi, dobře připravené," přiznala sympatická plavovláska, jež si dobře uvědomovala rozdíly ve hře Bělorusek a nejlepších Češek.

 „Holky na tom nejsou lépe technicky, umí ale hodně signálů. Všechno hrály na dva doteky, zatímco se my tlačily do hezkého hokeje, míče si snažily dávat přímo na hůl a nedokázaly tak vzdorovat rychlosti, ani důrazu soupeřek," doplnila Bížová.