HC Hostivař – President 2:5 (0:2) – muži
Branky: Svoboda, Tichonov – M. Trávník, Černý, Bureš, Sitár, Koucký.

 „President na nás vyrukoval s jednodušším, účelnějším hokejem v daleko větším nasazení. Stejně tak měl podstatně lepší koncovku. My neproměnili v první půli čtyři stoprocentní šance, to se pak těžko vítězí," kroutil hlavou trenér Hostivaře Miroslav Smolík.

 „Důležité bylo, že se nám podařilo vstoupit dobře do utkání, brzy jsme dali gól, a to ve chvíli, kdy jsme byli horším týmem a Hostivař měla balonek častěji na svých holích. My jsme spíš vyčkávali a trestali soupeře z rychlých brejků. To byl také ten nejpodstatnější rozdíl mezi duelem s Pragou. Zatímco v něm jsme jen dobývali branku, tentokrát jsme chodili do otevřené obrany," shrnul vše podstatné kouč vítězů Petr Troníček.

TJ Plzeň Litice – SK Slavia Praha 1:1 (0:0) – muži
Branky: Dvořák – O. Vacek.

 „Moje branka padla z rychlého protiútoku. Martin Capouch mě našel samotného na levé straně hřiště, já doběhl do kruhu, na nic nečekal a přehodil brankaře," popsal svůj úspěch střelec jediného gólu Pražanů Ondřej Vacek, který jinak spokojeností příliš nezářil.

 „Bod z Plzně je pro nás málo, i když musím uznat, že výkon byl přeci jen pozitivnější než v předešlých kolech. Konečně naši hru zdobilo nasazení. Mrzí nás ale čtyři neproměněné trestné rohy," litoval dvaadvacetiletý útočník sešívaných.

Slavia Hradec Králové – SK Slavia Praha 1:12 (0:2) – ženy
Branky: Žemličková – Bížová 3, Vostárková 2, Capouchová 2, K. Dukátová, A. Mejzlíková, Srnová, Nováková, Šípalová.

 „Co říci k utkání," kladla si otázku rozesmátá trenérka červenobílých Alena Mejzlíková.

 „První půle skončila naším vedením o dvě branky. V ní se nám dařilo v obraně i v záloze. V útoku jsme se ale moc neprosazovaly, a to díky přehnaně individualistickému pojetí. V té druhé už nám vycházelo prakticky všechno, a tak se do střelecké listiny zapsaly i velmi mladé hráčky, jako Vostárková, Srnová nebo Nováková," těšilo spokojenou trenérku.

TJ Bohemians Praha – HC 1946 Praga 0:7 (0:3) – ženy
Branky: Descyová 3, M. Kubů 2, Neubertová, Rýcová.

 „Oproti Pragovce nám chybí prakticky všechno, ať už to je výbušnost nebo dynamičnost. Díky tomu máme takovou sterilní hru, ještě něco odbráníme, ale chybí nám tah na branku," myslela si šestatřicetiletá záložnice Bohemians Barbora Soukupová, která pokračovala.

 „Ve čtvrtek jsme sehrály těžké utkání se Slavií, ve kterém jsme odehrály skvělý poločas. Tentokrát se nám nedařilo od samotného úvodu. Byla bych ráda, kdybych se mýlila, ale obávám se, že už na nás čeká pouze boj o záchranu, i když jsem přesvědčená, že můžeme hrát vyrovnaně s Rakovníkem a Hostivaří," doplnila optimisticky Soukupová.

 „Zápas se nám konečně povedl i střelecky. Zatímco jsme si v předešlých kolech často vytvořili tlak, který jsme nedokázali brankově vyjádřit, tak tentokrát děvčata koncertovala. Pomohl nám k tomu herní projev Bohemians. Klokanky nezalezou do kruhu, tak jako ostatní celky, nýbrž se snaží hrát po celých sedmdesát minut hokej. Jsem rád, že holky i na hřišti zúročily posezení, které proběhlo uprostřed týdne. Nyní je čeká derby se Slavií, všechny dobře vědí, o co a jak hrát," líčil trenér Pragy Miloš Kavan.

HC Hostivař – HC 1972 Rakovník 3:3 (0:1) – ženy
Branky: D. Neplechová 2, Trčková – Hanzlová 2, Vorlová.

Opravdové drama viděli diváci na hřišti v Hostivaři. Zde vedly hostující ženy Rakovníka už 3:1 a do konce duelu zbývalo deset minut. To by ale domácí nesměly mít ve svém středu Pavlínu Trčkovou a především Denisu Neplechovou.

 „No asi bych si na nás v té chvíli moc peněz nevsadila," přiznala šťastná střelkyně dvou branek Neplechová.

 „Náš herní projev v utkání s Rakovníkem totiž nebyl rozhodně ideální. A ani zápas nebyl příliš pohledný. Měly jsme totiž za úkol hrát až od půlky, stejně tak i soupeřky. Všechny jsme tak na sebe jen čekaly. My dostaly první gól, dost náhodný, a už se to s námi vezlo," pokračovala neomylná exekutorka trestných rohů, z nichž dva zajistily domácím cenný bod.

 „Recept samozřejmě mám, ale nikomu ho neprozradím," žertovala jednadvacetiletá reprezentantka.

 „Bod jsme zde doslova odevzdaly, a proto dnešní remízu považuji za porážku. Měly jsme pořád pocit, že musíme vést ještě výrazněji, místo toho, abychom byly trpělivé a hru kontrolovaly. Z toho pramenily jednoduché chyby, ztráta koncentrace a vyrovnání," mrzelo hrající trenérku Rakovníka Karolínu Kříženeckou.

Jak to vidí osobnost? Tentokrát trenérská legenda Vladimír Poludvorný

Bohatou trenérskou kariéru má za sebou muž, který se ujal odborného pohledu na šesté a sedmé kolo extraligy. Posuďte sami. Dnes šedesátiletý Vladimír Poludvorný vedl dvanáct let mužskou reprezentaci Československa a posléze Česka, osm let ženskou reprezentaci Česka, byl i trenérem dorostů, mužů a žen v pražské Slavii, koučem mužů Rakovníka a žen Bohemians. V současnosti  řídí úsek trenérů v milované Slavii.

Trenére, co vás překvapilo o uplynulém víkendu?
Překvapení bylo víc. V soutěži mužů remíza Litic se Slavií. Tedy ne přímo remíza, ale to, že oba týmy vstřelily pouze po jednom gólu. Zda to bylo kvalitní defenzivou obou celků, která byla podepřena i dobrými výkony brankářů, nebo šlo opět o případ, kdy útočníci potřebovali hodně šancí na to, aby vstřelili gól, to bych nechal na trenérech. Rovněž jsem nečekal jasnou výhru týmu Presidentu v Hostivaři i prohru Rakovníka v Hradci Králové. Tato překvapení jsou odrazem kolísavé výkonnosti jednotlivých týmů. Určitě ale na nich má podíl i vědomí, že se stejně vše rozhodne až v závěru sezony v utkáních play-off, a proto nemá jeden nepovedený zápas pro týmy z čela tabulky až tak zásadní význam. Pro celky ze spodní části tabulky má naopak každý získaný bod význam veliký, a tak si určitě v Hradci bodů hodně cení.

Pojďme k soutěži žen.
V ní došlo k překvapením ve všech zápasech. Výhry Slavie i Pragy byly očekávány, jejich výše už méně. I remíza v zápase žen Hostivaře a Rakovníka byla, vzhledem k průběhu, překvapivá. Rakovník si doslova nechal ukrást výhru. Ve druhém poločase hru kontroloval, vedl 3:1 a jeho projev budil dojem, že vše je jasné. Jenomže podcenil význam Denisy Neplechové pro údernou sílu Hostivaře. Ta procitnula doslova za pět minut dvanáct, ale poslední minuty zápasu byly v její režii. Nejdříve zvládla těžkou situaci, kdy na prostoru pět krát pět metrů udržela míček mezi čtyřmi hráčkami soupeřek a ještě kvalitní nahrávkou založila brejk dvou hráček Hostivaře proti jediné obránkyni Rakovníka, který skončil gólem na 2:3. Za pár minut na to vzala veškerou odpovědnost na sebe a přesnou střelou z trestného rohu vyrovnala.

Nač se těšíte v příštím kole?
To nabízí hned několik zajímavých duelů. V soutěži mužů se v souboji o čelo tabulky utkají Slavia s Rakovníkem. Jsem moc zvědavý, zda President potvrdí stoupající výkonnost proti Liticím. V soutěži žen určitě nebude postrádat náboj souboj Pragy se Slavií, tím spíš, že si už Praga nemůže dovolit ztrácet body, pokud chce udržet kontakt s čelem tabulky. Slavia v Hradci Králové prokázala, že góly dávat umí. Čekám hodně vyrovnaný zápas, který může rozhodnout jedna menší chybka. Škoda jen, že se uvedená utkání hrají v časech, které neumožní sledovat všechny duely. Asi by to chtělo daleko citlivější volbu časů jednotlivých zápasů.

Hráč víkendu

Jednu asistenci a jeden gól, takto skvostnou bilanci zaznamenal v sedmém kole extraligy třiadvacetiletý univerzál Presidentu i české reprezentace Marek Trávník. Měrou vrchovatou tak dopomohl svému celku k výhře 5:2 na horké půdě v Hostivaři a sobě k titulu „Hráč víkendu".

„Ocenění mě samozřejmě těší, na druhou stranu je pro mě ale podstatnější vítězství mého celku," mínil Trávník, a pak se vrátil k hostivařskému zápasu.

„Čekal jsem, že budou domácí silnější. V minulém kole vyhráli na Slavii a tentokrát rozhodně nijak neoslnili. To bylo dílem způsobeno i rozhodčími. Domácí čekali, že jim trochu pomohou, když se tak nestalo, znervózněli a začali se mezi sebou hádat. Musím uznat, že měli často i pravdu," přidal zajímavý postřeh.

„Pro naši výhru hovořila dobrá obrana, díky níž jsme se snadno dostávali do šancí, které jsme v kruhu snadno proměňovali, což je u nás dost neobvyklé. Snad nás úspěšná koncovka neopustí," přál si „Hráč víkendu" Marek Trávník.

Víkendový program extraligy, hrací den sobota 13. 10.

10.00 Rakovník – Bohemians (ženy)
10.45 Slavia – Rakovník (muži)
11.00 Hradec Králové – Hostivař (muži)
11.00 Praga – Slavia (ženy)
12.00 Hostivař – Hradec Králové (ženy)
14.00 President – Litice (muži)