Annika Schleuová bojovala na tokijské olympiádě o zlato, o naděje ale přišla v parkuru. V tom jí los přisoudil koně Saint Boy, jenž ale odmítl spolupracovat – odmítl skákat přes překážky a vzpouzel se.

Trenérka Schleuové Kim Raisnerová poté přiměla německou závodnici k použití bičíku do zadních částí, což také později v slzách udělala.

To se ale zdá se stalo parkuru v moderním pětiboji osudným. Německý svaz pro ochranu zvířat totiž podal na obě členky olympijské výpravy trestní oznámení z porušování práv zvířat, tomu se nakonec neubránil ani Mezinárodní olympijský výbor.

Kellnerové se případný zákaz týkat nebude

O osudu moderního pětiboje, který se po parkuru skládá i z šermu, plavání a kombinované disciplíny střelby a běhu podle serveru insidethegames rozhodne výkonný výbor mezinárodní unie UIPM ve čtvrtek. Žhavým kandidátem na nahrazení parkuru je cyklistika.

| Video: Youtube

"Je potřeba o tomto tématu mluvit. Moderní pětiboj pak ztratí svoji váhu, pokud v něm nebude parkur," uvedla kriticky bronzová medalistika ze Sydney Britka Kate Allenbyová.

V individuálním parkurovém závodu v Tokiu se představili i tři čeští zástupci – Anna Kellnerová, Kamil Papoušek či Aleš Opatrný se ale neprobojovali z kvalifikace do finále. Jich by se každopádně případné vyřazení týkat nemělo.