Vloni se radovala Plzeň, letos na jaře uspěla Dukla Praha. V probíhající sezoně se házenkáři Talentu Plzeň a Dukly Praha utkají poprvé. Šlágr 10. kola je na programu v neděli od 10.30 hodin v Městské hale Lokomotiva na Slovanech.

Plzeň nabudila poslední výhra ve Strakonicích, ale hlavně skalp prvního Zubří (33:23) před dvěma týdny.

Podle křídelníka Talentu Davida Poloze i trenéra Michala Tonara st. se z konfrontace obou soupeřů stalo vypjaté derby. „V takovém duchu se bude střetnutí určitě odvíjet. Prestiž bude hrát svou roli,“ tvrdil na svazovém webu trenér Plzně Tonar st.

Lodivoda Talentu potěšila v posledních zápasech dobrá hra obrany. „Daří se námi v útoku, i když naposledy ve Strakonicích jsem byl s útočným projevem spokojený až po přestávce,“ dodal.

Tonar varuje před hrou spojek Dukly. „Je to výborně poskládaný celek. Na každém postu mají vyrovnané hráče. Určitě nepatří tam, kde se momentálně nachází. Čeká nás silný soupeř,“ konstatoval Tonar.

Dukla zatím zaostává za očekáváním, protože v tabulce je až šestá. „Nicméně v Plzni chceme navázat na výkon proti Novému Veselí. Samozřejmě pořád je co zlepšovat, ale změna byla markantní. Vrátili jsme se ke svojí hře. Znamená to, že jsme vycházeli ze zajištěné obrany a předváděli jsme rychlý přechod v první i druhé vlně. Hlavu a patu měl postupný útok,“ uvedl trenér Dukly Jan Josef.