„Ačkoliv se to podle výsledku nezdá, zápas nebyl jednoduchý. Každý z týmů druhé německé ligy je těžký a nevyzpytatelný. Na vlastní kůži jsme se o tom přesvědčili nedávno v Lipsku," připomněl dva měsíce starou porážku centr Pražanů Petr Volek.

V této chvíli navíc steppákům chyběli klíčoví hráči. Ať už z důvodu zranění, tak jako kapitán Tomáš Petr, levé křídlo Viktor Margita a gólman Martin Januš, anebo nemocný obránce Milan Bilas.

 „Nováčci se ale své šance zhostili výborně, odehráli si své maximum a nedopustili žádné drama. Výborně chytal brankař Tomáš Preininger, který na poslední čtvrtinu uvolnil místo teprve patnáctiletému mladíkovi Davidu Kočímu. Ten ukázal, jak velkým příslibem je," pochválil spoluhráče zkušený borec. Pak se rozhovořil o příčinách vítězství.

 „Vyhráli jsme díky důsledné osobní obraně a rychlým brejkům. Dobře jsme věděli, že jsme na tom po plavecké stránce výborně, což se jen potvrdilo," mínil čtyřiatřicetiletý hráč, pak přidal sezónní prognózy.

 „Každý zápas musíme hrát naplno a zodpovědně. Máme skvělou partu, výborné hráče, náš cíl je proto jasný. A to minimálně obhájit loňského stříbro," dodal Volek.

Stepp Praha – SV Zwickau 20:6 (4:1,5:3,4:2,7:0)

Stepp: Preininger, Kočí – Va. Karabut 1, Vološčuk 2, Zubaĺ 2, Procházka 3, Volek, Kuzmiak 1, Berec 1, Rezek 6, Vi. Karabut 2, Šimek 2. Trenér Valovič.