To těšilo jednoho z hrdinů střetnutí, centra Steppu Štěpána Rezka, který se do drážďanské svatyně trefil hned čtyřikrát.

 „Drážďany jsou velice silným, fyzicky vyspělým soupeřem. Hrají jako většina německých týmů, tedy zarputile. Jakmile cokoliv vypustíte, hned toho využijí," uváděl do děje třiadvacetiletý pólista, kterého těšil dobrý vstup Pražanů do utkání, po němž se rychle ujali tříbrankového vedení.

 „V té době jsme podávali jistý výkon a předváděli pěkné pólo. Na konci první osmiminutovky jsme ale vyrobili tři zbytečné chyby, které soupeři zužitkovali," líčil český reprezentant.

 „Proto nám o pauze trenéři také vynadali. My se probrali a předvedli ve druhé čtvrtině takřka bezchybný výkon. Především obrana klapala," našel důvody odskočení o čtyři góly.

 „Po změně stran jsme si mysleli, že budeme pokračovat v dobrém výkonu. Začali jsme ale uspěchávat útoky, díky čemuž jsme přestali dávat góly. Kdyby padl jeden, dva, mohlo být po utkání. Nestalo se, a tak se náš soupeř opět chytil," přidal zápletku.

 „V poslední části šlo o přetahovanou. V útoku jsme šetřili čas a stříleli až s klaksonem," upozorňoval na taktiku Pražanů obávaný kanonýr, jehož branka čtyři minuty před koncem definitivně utlumila odpor německého celku.

 „Máte pravdu, že můj brejk rozhodl. Proto jsem se před střelou dobře díval na pohyb gólmana Drážďan, natáhl jsem si ho, vyklonil se a dával míč prakticky do prázdné branky. Kdybych neproměnil, snad bych se nemohl vrátit ani na vlastní polovinu bazénu," smál se borec s těmi nejvyššími plány.

 „Cíle máme jednoznačné, vyhrát soutěž," dodal odhodlaně Rezek.

Stepp Praha – SGW Drážďany 11:6 (4:3/4:1/1:2/2:0)

Stepp Praha: Januš, Preininger – Závodský, Vološčuk 2, Šimek, Procházka, Frank, Handlovský, Berec, Rezek 4, Petr 3, Margita 2, Bilas. Trenéři Růžička, Valovič.