Davide, jak se vám usínalo po prohraném Superfinále?
Po utkání vyrazil celý náš tým na večeři a lehké zapití sezony. Při něm jsme si všechno probrali. Po návratu domů už se usnout dalo, ale moc jsem toho nenaspal.

Mluvili jste na večeři o příčinách porážky?
Samozřejmě jsme se tomu nevyhnuli. Shodli jsme se na tom, že jsme prospali první třetinu, ve které jsme dostali laciné branky, na které se Vítkovice vlastně ani nenadřely. A taky jsme nebyli příliš produktivní.

Co stálo za špatnou první třetinou?
Těžko říct. Možná na nás dolehla atmosféra v O2 aréně, možná nám uškodila hra na tři formace…

Ani druhá třetina ale ke snížení nevedla.
Stoprocentně jsme se ale zlepšili, ale bohužel vždycky udělali lacinou chybu a Vítkovice prakticky bez práce nechali znovu odskočit.

Ta třetí patřila vám. Co chybělo k vyrovnání?
Kousek štěstí, jistě i trocha klidu v zakončení. Šance jsme ale měli, ovšem nedokázali je chladnokrevně zakončit. Navíc Roman Ciompa v brance soupeře chytal velmi dobře a ve spolupráci s obranou nám nedovoloval žádné dorážky.

Co jste si říkali při oddechovém čase před power-play?
Že musíme dobře vystřelit a vytvořit pořádný tlak na branku Vítkovic.

Věřil jste v té době v prodloužení?
Ano! Vítkovice už toho měly fyzicky dost. Věděl jsem, že máme silné hráče. Věřil jsem, že se k nám přikloní štěstí.

Neměl hrát loučící se Radim Cepek dříve než při power-play?
Těžko soudit. Těch deset hráčů, co bylo na hřišti už v průběhu play-off, dokázalo, že umějí vytvořit tlak a otáčet zápasy.

Superfinále jste končil mezi náhradníky. Proč?
Nechytili jsme začátek a potřebovali se dostat do tempa. Takže trenér logicky stáhl hru na dvě formace.

Může hráč z lavičky pomoct týmu?
Určitě může. Já osobně se snažil připravovat klukům veškerý servis jako pití, energetické gely… A hlavně je povzbuzovat a třeba jim i pomoct nějakou tou radou.

Vnímal jste těsně po zápase své okolí?
Nevnímal jsem vůbec nic, jen to prázdno uvnitř. Po pár minutách jsem se alespoň pokusil obejít spoluhráče a povzbudit je.

Jsou Vítkovice správnými mistry?
Porazili nás, takže ano. Myslím si, že jsme ten zápas mohli a měli vyhrát. Bohužel jsme to ale nedokázali, takže nezbývá než soupeři pogratulovat.

Optikou ukončené sezony, jste spokojeni se stříbrem?
Teď převažuje samozřejmě zklamání. Ale celkově byla sezona skvělá. Po hektickém létě jsme vyhráli Pohár ČFbU a hráli v Superfinále. Měli jsme skvělou partu, která poctivě makala. Zpětně na tuhle sezonu budeme vzpomínat jistě v dobrém.

Jak se vám líbila atmosféra v O2 aréně?
Hrát florbal před 10 tisíci diváky je super. Nicméně jsem to v zápase vlastně ani moc nevnímal – na hřišti ani na lavičce. Každopádně bych chtěl za celý tým poděkovat všem našim fanouškům, kteří nás podporovali celou sezonu.

Může český florbal překonat rekordní návštěvu 10 451 diváků?
O tom nepochybuji. Jednou O2 arénu jistě vyprodáme a je jedno zda při nějakém dalším Superfinále nebo třeba při domácím světovém šampionátu.

Nejlepší hráčka Superfinále Denisa Billá tipovala před mužským finále vaši výhru 6:5. Sledoval jste i vy to ženské? Jaký tip jste měl?
Viděl jsem celou druhou třetinu utkání a posledních deset minut té třetí. Tipoval jsem, že to Herbadent zvládne. A jsem moc rád, že jsem se nemýlil.

Nyní máte doma jedno zlato, které získala vaše partnerka. Věříte ještě ve dvě zlaté medaile získané během jednoho superfinálového dne?
Upřímně to teď netuším. Uvažuji nad tím, zda se po letech nestáhnout někam do nižší soutěže. Každopádně věřím, že, ať už se mnou nebo beze mě, Chodov jednou zlato získá.