Davide, jak je vám po těle a po duši?
Špatně, nemohu říci, že bych cítil nějaké naštvání, spíš zklamání a prázdno, že jsme se k play-off nepostavili tak, jak jsme měli.

Co rozhodlo sérii?
Otrokovice byly po všech stránkách připravenější než my. Náš výkon ovlivnila zranění důležitých hráčů, jako Baráka, Sýkory nebo Pražáka. Od začátku série jsme nebyli v pohodě. Soupeř toho využil a dostal se do takového laufu, že jsme stále jen tahali za kratší konec provazu.

Proč? Po zápasech v Otrokovicích, kde jste dvakrát uspěli na nájezdy, jste přeci museli být v psychické výhodě.
No, tak měli jsme být. Bohužel se ale v pátém a sedmém utkání série ukázalo, že se na hřiště nepřenesla.

Otrokovice na hřišti působily daleko sebevědoměji než vy.
To máte pravdu. Jejich sebevědomí bylo jedním z důvodů naší porážky. Například my se v sedmém zápase utápěli v krizi. Na hráčích ležela obrovská deka a my dva s Ondrou jsme je nedokázali vyburcovat. Paradoxně venku to bylo daleko lepší.

I pod dekou dokázali vaši svěřenci udělat ze sedmého duelu drama, když se dotáhli ze stavu 0:8 na 7:9.
Konečně jsme dali branku. Byl to v podstatě bezvýznamný gól, ale v klucích se to zlomilo, neměli už co ztratit a najednou jim to začalo padat.

Proč nevyšel poslední krok? Na 7:9 jste snižovali v čase 55.26.
Bohužel se ale dvě minuty nato nechal naprosto zbytečně vyloučit jeden z našich nejzkušenějších hráčů Ondra Mikeš. Trošku mu ruply nervy. Po protestech dostal i červenou kartu a bylo po zápase. Tím nechci říct, že bychom jinak to utkání otočili. Ve čtyřech to ale bylo neřešitelné.

Pojďme se zastavit u konkrétních hráčů. Váš kapitán Jendrišák působil nezvykle podrážděně. Jak jste viděl jeho úlohu v sérii?
Matěj to měl těžké, soupeři si ho velmi všímali a hráli na něj stále osobku. Navíc mu chyběl stabilní parťák Petr Pražák. Měl tak vedle sebe snaživé, ale mladé kluky. K tomu byl po nemoci a se vším se tak trochu pral. Frustrace ze série na něm byla znát. Nic bych mu ale nevyčítal.

Hodně se diskutovalo o výkonech gólmana Martina Zicha.
Martin měl v některých utkáních slabší momenty. V těch vítězných to byl ale právě on, kdo držel naše akcie. Brankáři tuto sérii nerozhodli. Ani Radovan Michajlovič z Otrokovic nechytal stabilně.

Víc se čekalo od kanonýra Toma Ondruška. Nebo se mýlím?
Neřekl bych, že se od něj čekalo víc. Podle mě dokázal navázat na výkony ze základní části. Týmy si nejlepší hráče v play-off hlídají. Z Toma se stal spíše nahrávač, z čeho těžil hlavně Ondra Mikeš.

Tým Chodova letos vedli dva trenéři, kterým je cirka 27 let. Měli jste potřebnou autoritu?
Určitě byl trochu problém, že jsme neměli odstup. V některých věcech jsme tak asi nebyli dostatečně důslední.

Uvažuje Chodov o změně koučů?
Zatím o tom nikdo nemluvil. Varianta odvolání ale existovat může, není třeba si lhát, šlo o neúspěch. My dva bychom ale rádi pokračovali.

Jak velikým problémem je pro Chodov vypadnutí už ve čtvrtfinále?
No, tak žádná výhoda pro jednání se sponzory to není.