„Je to pro nás velká čest, že se paní Eva Pavlová zasadila o tento ryze ženský závod. Moc si vážíme toho, že prezidentský pár takto přispívá k propagaci sportu a v našem případě hlavně běhu,“ uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, jehož tým v rámci tradiční Grand Prix Praha pořádá také Birell Běh na 10 km, který začíná v 19:30. 

Samotného závodu se Eva Pavlová kvůli enormnímu časovému vytížení sice nezúčastní, ale na dálku všem drží pěsti. Už v květnu na Pražském maratonu její muž prohlásil, že sportovní akce tohoto druhu jsou obrovskou příležitostí, jak ukázat naši zemi světu.  

Obou závodů Grand Prix Praha by se mělo zúčastnit až 7500 tisíc běžců. Na startu na náměstí Republiky budou také velké hvězdy světového běhání. Například Etiopan Tadese Worku, který už desetikilometrovou trasu na silnici zvládl za 26:56, nebo Keňan Alexander Mutiso, vítěz letošního Pražského maratonu, či Isaac Kibet z Ugandy. V poli se také objeví přední čeští atleti z RunCzech Racing Teamu Jiří Homoláč, Damián Vích či Martin Zajíc. 

Charitativními partnery závodů jsou Pink Bubble podporující mladé lidi s onkologickým onemocněním a Cesta za snem zaměřující se na pořádání sportovních akcí se zapojením lidí s handicapem. Oběma organizacím lze finančně přispět už při registraci nebo si zakoupit registrační balíček přímo přes jejich eshopy.  

Poslední volné registrace na oba závody jsou k dispozici také na www.runczech.com