Samková v semifinále solidně odstartovala a pohybovala se na druhé příčce. Po technické pasáži chtěla v zatáčce vnitřní stranou zaútočit, ale musela zbrzdit, aby se nedostala do kontaktu se soupeřkou před sebou, nevešla se do branky a vyjela mimo trať. "Asi důležitější, než tam podjet, je, že Evka tenhle manévr přežila ve zdraví," komentoval kritický okamžik trenér Marek Jelínek v rozhovoru pro Českou televizi.

Jeho svěřenkyně se tím pádem "propadla" do malého finále, což znamenalo nejlépe sedmé místo, protože trať v Cervinii umožňovala rozjížďky po šesti. Závěrečnou jízdu i s přispěním kolizí soupeřek jasně ovládla.

Sedmé místo ale nestačilo Samkové k udržení vedení v celkovém pořadí Světového poháru. Do čela se díky vítězství dostala olympijská šampionka Michela Moioliová, která minulý týdne v Montafonu skončila druhá za Samkovou. "Ukazuje se, že to bude největší soupeřka. Sedmá příčka je velká ztráta, ale snad to ještě Evka dožene," dodal Jelínek.

Druhá česká reprezentantka Vendula Hopjáková vypadla stejně jako před týdnem v Montafonu ve čtvrtfinále. V úvodní vyřazovací jízdě dojela čtvrtá s výrazným odstupem za postupovou trojicí. Čeští muži se do vyřazovacích jízd nedostali. Po zrušení kvalifikace o tom rozhodly FIS body a body ze Světového poháru.

Závod SP ve snowboardcrossu v Cervinii:

Muži: 1. Sommariva, 2. Perathoner (oba It.), 3. Surget (Fr.).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 12 závodů): 1. Sommariva 1400, 2. Hämmerle (Rak.) 1360, 3. Bolton (Austr.) 1250, …46. Koudelka 18,5, 56. Kubičík (oba ČR) 14.

Ženy: 1. Moioliová (It.), 2. Trespeuchová (Fr.), 3. Belingheriová (It.), …7. Samková, 14. Hopjáková (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 12 závodů): 1. Moioliová 1800, 2. Samková 1360, 3. Trespeuchová 1160, …16. Hopjáková 360.