Pilotka Bára Holická, navigátorka Lucie Engová i jejich populární vozítko přezdívané kachna se stihly pořádně zahřát při středečním shakedownu. „Ještě předtím na administrativních a technických přejímkách posbíraly všechna potřebná razítka. Nyní už holkám nic nebrání, aby vyrazily do soutěže, která pro ně bude velkou premiérou,“ předává informace manažérka týmu Czech Samurais Ollie Roučková.

Posádka kamionu Čenda chce na Rallye Dakar opět bojovat o nejvyšší příčky
V Čendovi ponorka nehrozí. Rozhoduje většina, i když jsem proti, tvrdí Macík

A k čemu slouží shakedown? Jedná se o předzávodní test a trénink, na němž týmy dolaďují vozidla a optimalizují jejich výkon. Týmům shakedown umožňuje provádět poslední úpravy a identifikovat jakékoliv problémy těsně před začátkem soutěže. Pro posádky je důležitý i na seznámení se s terénem a aby řidič získal sebedůvěru a zhodnotil své dovednosti před ostrým startem.

Libor Podmol se chce vyvarovat zaváhání v úvodu minulého ročníku Rallye Dakar.
Podmol je znovu na Dakaru. V úvodu není potřeba se někam hnát, říká

„Jsme zpět z testu, do kterého holky najely v brzkém odpoledni. Zkušební úsek si daly třikrát, a musím říct, že to bylo dobrý. Najely devadesát ostrých kilometrů, celkově sto šedesát. A pak následovala kontrolu auta,“ dodává Tomáš Neruda, hlavní mechanik Citroënu.

Milan Engel na Rallye Dakar
Motorkář Milan Engel o Dakaru: Digitální navigace může ovlivnit pořadí