Domácí jezdci mají jasný úkol: vybojovat konečné druhé místo v přímém souboji se Mšenem.

„Samozřejmě, že o to druhé místo máme velký zájem. Už proto, že jedeme doma a chceme se našim fanouškům ukázat v nejlepším světle,“ říká šéf klubu Petr Ondrašík

Proč boj „pouze“ o druhé místo? Titul si už předčasně zajistili borci Pardubic, kteří jej potvrdili vítězstvím v minulém závodě na své dráze.

Pozitivní zprávou je fakt, že do sestavy se po měsíční pauze způsobené zraněním vrátí mladík Matěj Kůs.

Ten si odbyl povedený „křest“ v sobotu v závodě šampionátu tříčlenných družstev v Liberci.

„Rozhodnutí jsme nechali na Matějovi. Ale on sám chtěl co nejdříve zpátky na trať. A v Liberci ukázal, že ze své dobré formy moc neztratil,“ liboval si Ondrašík.

Tým posílí také uzdravený Luboš Tomíček a na soupisce úterního závodu jsou i čerství vicemistr Evropy dvojic Adrian Rymel, Josef Franc, Richard Wolff a Martin Gavenda.

Pražané také spoléhají na výhodu domácí dráhy. Břevnovský ovál letos prošel velkou rekonstrukci a upravený povrch si chválí i soupeři. „Dráha je prvotřídní,“ liboval si i jediný český stálý účastník Grand Prix, Lukáš Dryml z dnes již mistrovských Pardubic.

„Domácí trať je vždy výhodou. Naši jezdci ji dokonale znají,“ potvrdil Ondrašík.

V pondělí odpoledne po prostudování konečné startovní listiny znal také odpověď na to, kdo ze Mšena bude největším soupeřem.

„Určitě Tomáš Topinka a dvojice polských jezdců Piotr Protasiewicz, Norbert Kosciuch,“ přemítal šéf pražského klubu.

Závod na Markétě startuje za umělého osvětlení v úterý od 18:00 hodin. Záznam bude vysílat program ČT4 Sport ve středu od 20:55 hodin.

Pořadí Extraligy

1. Pardubice 15 b (142 pomocných)
2. Mšeno 9 (105)
3. Praha 9 (85)
4. Plzeň 7 (100)