Sokol Písek – DHC Slavia Praha 26:19 (14:10)

DHC Slavia: Satrapová – Knedlíková 2, Burdová 3, Mouleová 2, Königová 1, Jonášová 5/2, Kutlvašrová 4, Jedličková 2, Rezlerová 1. Trenér Řezáč.

 „Rozhodně neberu výhru nad Slavií jako nějakou satisfakci. I když jsem samozřejmě ráda, že jsme zvítězily. Tím spíš, že jde o mou první interligovou výhru nad tímto celkem,“ smála se opora Jihočešek Marta Krouská.

 „Slavia je ale momentálně oslabená a je vidět, že obnovuje svůj tým,“ pokračovala.

 „To nám se velmi přiblížilo play off. Do karet nám hrají i ostatní výsledky WHIL. To, že Olomouc prohrála se Šalou a Zlín ve Veselí. Do konce základní části zbývá odehrát tři duely a na jakém místě se umístíme, máme jen ve svých rukách,“ těšila se na boje o medaile Krouská.

Slavia má jiné starosti. Tým připravující se na play out trápí marodka, a tak dorazil na jih Čech s pouhými devíti hráčkami.

 „I já celý týden marodila a ještě do středy bych měla mít klid. Když jsem ale slyšela, jakou máme marodku, tak jsem odjela,“ popisovala nesnáze kapitánka červenobílých Hana Kutlvašrová.

 „Od začátku utkání jsme se nemohly chytit, dělaly jsme technické chyby a neproměňovaly jsme vyložené šance. Musely jsme si poradit i s absencí pravého křídla, kde musela zaskočit Andrea Königová, kterou o poločase nahradila další pravačka Monika Jedličková,“ líčila postové šachy.

 „Do poločasu jsme přesto náskok Písku stáhly až na dvoubrankový rozdíl,“ přidala zápletku.

 „Ve druhé půli jsme se dlouho držely, pak jsme ale udělaly nechtěné chyby, a tak řada míčů skončila v píseckých rukách. Pomalu nám docházely síly a Jihočešky začaly odskakovat,“ litovala.

 „Tentokrát jsem ale ráda, že jsme utkání hlavně přežily a že jsme bojovaly i s devíti statečnými,“ dodala Kutlvašrová.

David Nejedlý