A tak se patnáctiletý Petr Pilát, nejmladší člověk na světě, co kdy skočil back-flip, salto vzad na motorce, vydal až do Marylandu a zaklepal na dveře. Otevřel mu sám Travis Pastrana, legendární král šílených motorkářů.

Tři dny napěchované zážitky strávil Pilát v Americe s tátou, svým manažerem Rejmanem a českým motokrosovým učitelem Kuchařem.

„Úplně nás dostal hned první pohled na obrovskou garáž, kde má dopadiště vystlané molitanem, rampy a malý bike park. Motorky, čtyřkolky a další stroje,“ nadchnul se „malý čaroděj“. Tyhle obrázky viděl jen ve filmu. „Hned bez varování ho vzal před jámu, odsaltoval dolů a Pilník musel za ním,“ směje se Marek Rejman.

Pak vzali dvě mašiny a vyrazili spolu do lesa. To byla první zkouška. Ke druhé v FMX parku na větších mašinách se přidal i Kuchař.

„Rampa tam je nastavena na 24 metrů. Pilník si chvíli zvykal, potom dal back-flipa. Tím si získal Travise nadobro,“ vypráví Petr Kuchař.

„Bylo to úžasný. Pastrana není žádnej namachrovanec, ale skvělej kluk. Na motorce i jako člověk,“ říká Pilát.

Druhý den pokazil skákání déšť a skleróza. Chlapci zapomněli zakrýt jámy, kam napršelo. A tak vyrazili do posilovny. „Kdo zlomí můj rekord, dám mu pět tisíc dolarů,“ zahájil Pastrana.

Na stroji step–master vydržel 12 minut 36 vteřin, Kuchař 5:47… Dominoval i v benči, sezení proti zdi amálem i v klikách. Pak vyzval českou partu, ať se nastěhuje k němu domů.

Poslední den začal dalšími soutěžemi. Kdo dojede dál na kole pozadu, nebo kdo vyleze výš na stěnu bez použití nohou. „Travis bere všechno smrtelně vážně, na tisíc procent. Proto je nejlepší,“ potvrzuje Rejman.

Nakonec musel sám na motorce skočit i on. „Rozjel jsem se na dvojku, pak se chvíli něco dělo a najednou jsem byl v jámě. Nedotočil jsem to, ale zažil úžasný pocit.

“ Pilát jen dodává: „Viděli jsme ho, jak trénuje, jak se chová, jak myslí. Byla to obrovská škola.“ A kdy přijede na freestylovou show do pražské Sazka Areny? „Snad brzy…,“ věří Rejman.