„V prvním poločase jsme tahali za kratší konec. Dobrou formu z naší strany sice potvrdil v úvodu David Šůstek, ale bohužel se nám nedařilo zastavit útok domácích, kteří dávali branky z vyložených šancí. K tomu přidal výborný výkon gólman Plzně Radek Motlík, a proto rostl rozdíl ve skóre," líčil důvody k šestigólové ztrátě pětadvacetiletý brankař.

 „Do druhé půle jsme vstoupili úplně jinak. Výrazně jsme zlepšili defenzivní práci a začali proměňovat. V této činnosti se nejlíp činil Matěj Konšel a držel tak naše šance do poslední minuty," přidal zápletku český reprezentant, který připomenul snížení Pražanů na pouhý zásah.

 „V posledních šedesáti vteřinách se ale potvrdilo „prokletí" roku 2012, když jsme trefili dvě tyče a naopak sami inkasovali. Za druhý poločas se ale nemusíme stydět, jen je třeba zapracovat na tom, aby každý hráč na hřišti byl nebezpečný a tím zvednout naši efektivitu," mínil kapitán dukelských, jenž se krátce vrátil k podzimní části extraligy.

 „Ta má z naší strany dvě tváře. Bodově určitě nemůžeme být spokojení, ačkoli se pořád se špičkou držíme a rozdíly jsou nepatrné. Co se týče předvedených výkonů, tak si myslím, že jsme nepropadli. Z pěti proher nám čtyři utekly o gól nebo o dva. Otázkou ale zůstává, jestli ve všech případech lze mluvit pouze o smůle," přemítala hlavní osobnost Pražanů, která se na podzim stejně jako jeho spoluhráči potýkala s řadou menších i větších zranění.

 „V žádném roce jsem nezažil to, co letos. Přeci jen se součet zraněných v některých případech vyšplhal až na sedm, což často komplikovalo tréninky. Věřím, že po uzdravení hráčů vznikne na každý post tlak. Nikdo nebude mít nic jistého a bude muset tvrdě pracovat, aby se dostal do čtrnáctičlenné nominace k zápasu. Díky tomu doufám, že do roku 2013 vstoupí úplně jiná Dukla," myslí si borec, jenž nezapomene ani na fanoušky.

 „Chci moc poděkovat našim věrným fanouškům za podporu, které si velmi vážíme. Popřát jim klidné prožití vánočních svátků a všechno nejlepší do nového roku," dodává Petržala.

Nyní na dukelské čeká více než měsíční odpočinek. V sobotu 2. února od 16.30 hodin nastoupí v hale v Ruzyni k zápasu s posledním Přerovem.

Talent M.A.T. Plzeň – HC Dukla Praha 25:23 (14:8)

Dukla: Rangl, Petržala – Petružela, Kern, Kastner, Aliapulios, Sviták 1, Šik, Mráz 1/1, Piskač 1, Konšel 9/2, Kotrč 7, Lehocký, Šůstek 4. Trenér Pauza.