Pánové, jste tak vynikající gólmani, nebo mají Dukla a Královo Pole tak mizerné střelce?
Petržala: (směje se) No tak dneska jsme to s Jirkou vyhráli. Příště to ale může být úplně jiné. Žádný z hráčů totiž neproměňoval vyložené šance, které by střelci, kteří hrají extraligu, měli dávat.
Bavlnka: (směje se) To se nedá říct podle jednoho zápasu. Obrany prostě převyšovaly útoky.

Jak jste spokojeni se svým výkonem?
Petržala: Nerad se hodnotím, snad jsem ale něco chytil. Cítím na sobě pohodu, kterou jsem si přivezl z reprezentačního srazu, které se snažím zuby nehty držet. I když musím přiznat, že je to v současném rozpoložení Dukly docela těžké.
Bavlnka: Co jsem měl chytnout, to jsem chytil. Minimálně tři branky si ale vyčítám. Kdybych je měl, mohlo to být jiné.

Jak jste vnímali svůj protějšek?
Petržala: Jirka chytal výborně. Musím uznat, že měl těžší úlohu než já a zhostil se jí skvěle. Co se týče zákroků, tak je dlouhodobě mezi pěti nejlepšími extraligovými gólmany. Což na Dukle opět potvrdil.
Bavlnka: Tomáš rozhodl utkání. Podal naprosto fantastický výkon.

Největší gólové nebezpečí hrozilo od šestibrankového Brňana Viktora Hastíka a pětigólového dukláka Vojtěcha Šika. Vnímali jste to stejně?
Petržala: Ano, Viktor je mimořádně kvalitním hráčem, který umí kličku stejně dobře na obě strany. V utkání proto dal nejen šest gólů, ale byly na něj odpískané i nějaké sedmičky a vyloučení. Naším štěstím bylo, že zůstal na všechno sám. Překvapilo mě, že se vůbec neprosadil druhý brněnský střelec Honza Hubáček.
Bavlnka: Chtěl jsem si dávat pozor na všechny spojky, ze kterých byl tentokrát nejnebezpečnější Vojta. Ze začátku mu tam spadl nějaký gól, chytil fazónu a ve druhé půlce jsem si po jeho střelách pomalu nesáhl na balón.

Co stálo za výhrou Dukly?
Petržala: Naše o něco kolektivnější pojetí hry. Všichni jsme zápasem žili. A to jak na hřišti, tak na lavičce. Za to musíme moc poděkovat našim i brněnským fanouškům, kteří vytvořili vynikající kulisu, přesně takovou, jakou bychom si vždycky představovali.
Bavlnka: To, že jsme udělali hrozně chyb v postupném útoku a neproměnili ani ty nejvyloženější šance.

HC Dukla Praha – Handball KP Brno 20:16 (11:8)

Dukla: Petržala, Suchý – Sviták 1, Šik 5, Mráz 3/1, Piskač 1, Kotrč 3/1, Polášek, Rams, Krupa 1/1, Syřínek 3, Lehocký 2, Šůstek 1, Konšel. Trenér Pauza.