Trenéři Předvýběru.CZ Florbal Mladá Boleslav letos do bojů vyslali mladíky, sedmnáctiletého juniora Filipa Bergmana devatenáctiletého brankáře Tomáše Týce, který obvykle kryje záda reprezentační jedničce Lukáši Bauerovi. „Získávám od něj zkušenosti. V tomto projektu se již ukázal a dokonce ho dokázal vyhrát. Nicméně žádná speciální příprava neproběhla,“ doplnil před nájezdovou loterií Týc.

Pražský celek Black Angels v současné době najdeme na jedenácté příčce superligové tabulky. Tým, který svá utkání Superligy hraje v hale pražských Letňanech, vyslal útočné eso Matouše Buriana. Mistr světa v juniorské kategorii patří mezi opory pražského celku a ve Skill Contestu není nováčkem.

Finále Penalty Shot Battle v roce 2023: Střešovice vyzrály na Karlovy Vary
Penalty Shot Battle znovu v Deníku. Sledujte, kdo ovládne florbalovou show

„V Black Angels jsem od svých čtyř let. Ten klub je pro mě něco jako druhá rodina. Vlastně si nedovedu představit hrát v jiném mužstvu,“ svěřil se Burian před vypuknutím prvního dílu Penalty Shot Battle. Jeho parťákem se stal zkušený gólman Ondřej Matiášek.

Celý souboj byl velice vyrovnaný a rozhodovalo se až v samém závěru. Talentovaní mladíci s florbalkou v ruce se sice prosadili již v první sérii, ale od té doby kralovali oba brankáři.

„Měl jsem proti sobě hodně šikovného soupeře. Musím říct, že ještě teď se mi točí hlava z těch freestylových triků, které předváděl. Tyhle způsoby zakončení moc v oblibě nemám, ale měl jsem i dávku štěstí,“ řekl po nájezdech Matiášek.

A navíc ho podpořil parťák. O rozhodující nájezd se postaral Matouš Burian v rámci posledního pátého nájezdu, když přežil i zákrok na nohu.

Skill Contest s podtitulem Penalty Shot Battle je třetím ročníkem doplňkové soutěže Livesport Superligy. Každé z mužstev tuzemské nejvyšší soutěže vyšle do boje dva zástupce a ti se utkávají v nájezdových rozstřelech tak, jak je známe v klasických zápasech.

Na další utkání se můžete těšit v pátek 1. března, kdy na sebe narazí celky 1. SC Tempish Vítkovice a FBC ČPP Bystroň Ostrava. Jak dopadne souboj mužstev z Moravskoslezského kraje?

Pravidla Penalty Shot Battle jsou snadná. Vítězí ten, kdo dá v rozstřelu víc gólů než soupeř. V první fázi dojde na sedm kvalifikačních soubojů, posléze se uskuteční vyřazovací část. Finále se fanoušci dočkají na řadu 12. dubna, krátce před skutečným Superfinále v O2 areně.