Nový seriál, který můžete v následujících týdnech sledovat exkluzivně na webu Deníku, rozvášní fanoušky mužstev Livesport Superligy.

Penalty Shot Battle - napínavé série trestných nájezdů - je o unikátních kličkách, nečekaných střelách a pohotových zákrocích brankářů.

Čtrnáct týmů, jediný vítěz. Kdo letos ovládne penaltové drama?
Florbalová show v Deníku: Kdo ovládne oblíbenou soutěž "penalty shot battle"?

Hned na úvod došlo k souboji, jenž ukázal, že rozdíly v kvalitě týmů se při nájezdech smazávají. Narazily na sebe Střešovice a Karlovy Vary a přestože se nakonec z postupu do čtvrtfinále radoval favorit z Prahy, potlesk si zaslouží i zástupci západočeského celku.

Trenéři historicky nejúspěšnějšího tuzemského mužstva Tatranu nominovali do bitvy útočníka Martina Čermáka, který si v minulosti vyzkoušel zahraniční angažmá ve Švédsku a fanoušci ho také mohli vídat v dresu Liberce. Do branky Tatranu se zase postavil mladý, teprve devatenáctiletý talent Tomáš Jurco.

„Já mám celkově nájezdy hodně rád. Na tréninku se jim věnujeme často. Dokonce je to tak vyhrocené, že se i pohádáme se spoluhráči. Na tuto soutěž se těším,“ řekl Jurco před soubojem s Hurricanem Karlovy Vary.

Soupeř, nováček Superligy a poslední tým tabulky, poslal do boje zkušeného útočníka Michala Strachotu a mezi tyče zase brankáře Jana Eckhardta. 

„Mám tu nevýhodu, že většinou u nás v týmu jezdím nájezdy jako první. Takže nemám možnost nasledovat gólmana soupeře. Vždycky se snažím mít v hlavě už před nájezdem nějaký způsob zakončení, ale samozřejmě se rozhoduji až před brankovištěm podle toho, jak stojí brankář.” 

Strachota dal nakonec jen tři góly, Čermák rozvlnil síť čtyřikrát. Bylo rozhodnuto.

Další penaltový souboj můžete na webu Deníku očekávat v pondělí 30. ledna, kdy pražská Acema Sparty vyzve mužstvo Black Angels. Souboj obou týmů dopadl v minulém ročníku Penalty Shot Battle jasně ve prospěch Black Angels. 

Pravidla "penalty shot battle" jsou snadná. V první fázi se uskuteční sedm kvalifikačních soubojů, ze kterých vzejdou postupující do čtvrtfinále. Osmého šťastlivce vyberou fanoušci v hlasování Deníku. Následně dojde na vyřazovací fázi - čtvrtfinále, semifinále a finále. Vítězí ten, kdo dá víc gólů než soupeř.