„Jsem moc ráda za velkou příležitost, kterou jsem od trenéra Střelce dostala. Věřím, že jsem s ní naložila adekvátně,“ tvrdila bezprostředně po duelu Pekařová.

„S Jindřichovým Hradcem jsme dlouho jasně vedly, pak se nám ale nepovedly dvě přesilovky, které jsme prohrály 4:0, soupeřky začaly dotahovat a my znervózněly. Díky Bohu, že jsme to udržely,“ oddechla si.

„Holky z Hradce jsou proslulé tvrdou hrou. Viděly jsme jejich utkání s Mostem, ve kterém bylo znát, že rozhodně nejde o baletky. Házená je ale obecně tvrdá hra a my se jich určitě nebály,“ líčila spojka, která se následně vyjádřila i k novému plánu červenobílého vedení, který v kostce spočívá v rezignaci na play off a soustředění se na budování celku s dlouhodobou perspektivou.

„Všechny jsme srozuměny s letošním plánem. Máme hodně mladý kádr a cíle jsou asi reálným vyjádřením našich možností. Motivací pro nás je, cíle překročit,“ přála si dívka, pro niž je letošní interligová sezona premiérovou.

„Každý posun je svým způsobem těžký. Teď hraji už jen s vyspělými házenkářkami. Všechno je rychlejší, tvrdší. Díky dobrému tréninku se ale do většího tempa dostanu. Propastné rozdíly nevidím,“ dodala Pekařová.

David NEJEDLÝ