„Vezeme s sebou kola, to bude hlavní náplň našich tréninků. Samozřejmě nezapomeneme ani na posilovnu a výběhy do lesů,“ naznačil trenér Pavel Pauza, že pro svoje svěřence nachystal na úvod přípravy tradiční letní program.

Sám si zatím užívá dovolenou a snaží se na házenou myslet co nejméně. „Už jsem ale začal jezdit na kole, abych klukům v kopcích stačil,“ naznačil, že si tréninkovou morálku v Harrachově osobně pohlídá.

„Loni to ještě docela šlo, držel jsem s nimi krok, ale teď jsem zase o rok starší,“ usmíval se Pauza.

Po návratu z Harrachova bude Dukla trénovat deset dnů v hlavním městě. „Pořád ještě budeme kombinovat herní přípravu s kondicí,“ naznačil. Teprve potom začne vyrážet za kvalitními soupeři do zahraničí. „Absolvujeme dva turnaje a další zápasy v Německu,“ naznačil Pauza.

Dukla má v Evropě stále zvuk, a tak o kvalitní soupeře v přípravě nemá nouzi. Prověří ji bundesligový Wetzlar i další zahraniční týmy.

Oproti minulé sezoně bude Pauza v týmu postrádat pivota Vraného, který odešel do týmu nováčka nejvyšší německé soutěže Essenu. Brankář Kurial přestoupil do Plzně a o návratu do stejného klubu uvažuje i Šik. Nejistý je další osud dvou zkušených křídel Čurdy a Brabce.

Prvně jmenovaný má vleklé zdravotní problémy, Brabec zase uvažuje o konci kariéry.

Naopak novými tvářemi v klubu, který má domovský stánek v Ruzyni, jsou juniorský reprezentační gólman Petržela z Třeboně, Tůma se Strakou, kteří naposledy působili v Považské Bystrici, a talentovaný Horák.

„Straka s Tůmou by měli být výrazné posily. Také Petržela je kvalitní brankář, moc jsem o něho stál,“ pochvaloval si Pauza. Tito hráči by měli zacelit mezery po odcházejících hráčích. „Jestli u nás skončí i Šik, budeme se muset poohlédnout ještě po levé spojce,“ naznačil Pauza. „Horší by bylo, pokud by skončili i Brabec s Čurdou. Jejich zkušenosti by se těžko nahrazovaly,“ ví devětatřicetiletý kouč Dukly.

V kádru má nyní jednadvacet hráčů, tento počet by chtěl snížit na šestnáct. „Zúžení proběhne před turné po Německu. Někteří kluci odejdou na hostování. Nemá cenu je držet, šanci by nedostali a oni jsou mladí, potřebují hrát,“ dodal Pauza.

Jeho svěřence čeká nesmírně náročná sezona, v níž budou obhajovat stříbrné medaile a chtějí se prosadit na evropské půdě. V Poháru EHF byli nasazeni přímo do prvního kola, možného soupeře se dozvědí koncem července.

změny v kádru
odchody

Vraný (Essen/Něm.)
Kurial (Loko Plzeň)
Šik (Loko Plzeň, v jednání)
příchody
Petržela (Třeboň)
Straka (Považské Bystrica)
Tůma(Považská Bystrica)
Horák (Brno)