Pastýřík se v silvestrovské soutěži měřil se zhruba čtyřiceti závodníky z celé republiky. Nehrálo se přitom na žádné kategorie a muži, masters, junioři i dorostenci závodili spolu. „Jakožto profesionální sportovec jsem na soutěž jel s cílem co nejvyšším, i když jsem si byl vědom obtížnosti umístit se na vyšších příčkách z důvodu sloučení kategorií,“ přiznává Pastýřík.

Do závodu ale vstoupil velice dobře a už úvodními dvěma sty kily se zařadil do boje o medailové pozice. „Základní pokus pro mě byl příjemně lehký, 200 kilo bylo ideálně zvolených. Po zvládnutí už jsem věděl, že je reálná šance na medaili,“ vrací se k závodům Pastýřík.

Ve druhém pokusu navíc dokázal pokořit 212,5 kilogramů a definitivně se zařadil na druhé místo. „Rozhodl jsem se takticky pro 212,5 kila, což jsem také vcelku s přehledem zvládl. Pak jsem se rozhodl bojovat o nejvyšší příčku, která činila 222,5 kilogramu,“ popisuje závodník z Oleška.

Tuto metu už ale pokořit nedokázal. Proto skončil za prvním Petrem Hronem. „Toto magické číslo zůstalo nepokořeno, ale rád ho úspěšně zvednu v plné přípravě na jarní mistrovství Evropy, které se letos koná v Česku,“ hlásí sebevědomě Pastýřík, který poslední dva evropské šampionáty ovládl.

„Na mistrovství nesmím chybět. Věřím ve velkou pomoc svého trenéra Michala Širůčky,“ vyhlašuje český silák.

Ten za sebou na třetím místě nechal svého stájového kolegu a parťáka z Powerlifting Vrchalbí Pavla Grigu.