Homerunáře, který ničí soupeře odpaly až za plot.

„Jsem kovanej jako dobrej pálkař. Vím, že na to mám buňky, ale je to nejtěžší pozice, která se dá vydobýt. Je to strašně moc o psychice,“ říká vnější polař Tomáš Čása.

Třeba z něj jednou vyroste český Barry Bonds, který v zámořské MLB útočí na homerunový rekord Hanka Aarona. „Proč ne,“ pokrčí rameny, ale raději než stárnoucí hvězdu San Franciska má mladíky z Floridy Marlins.

Baseballista Krče se na Pražském baseballovém týdnu snaží prosadit do reprezentace, kterou v srpnu čeká předolympijský turnaj v Pekingu a pak mistrovství Evropy.

Máte nominaci jistou?

Rozhodně ne, bojuji o své místo. Baseball je specifický sport a nejlepší hráči zrají s věkem. Až nad třicítkou se sečtou zkušenosti a moje pozice ve dvaadvaceti není jistá.

Víte, když jdete na pálku, že se vám podaří dlouhý odpal?

Nejlepší pálkaři jsou po třicítce, protože vědí co a jak a nedělají si těžkou hlavu. Psychika je rozhodující.

Když to vyjde, tak od září budete hrát a studovat v Nizozemsku. Co si od toho slibujete?

Člověk musí hrát dobrý zápasy, aby se zlepšoval. Dá se trénovat každý den, ale pokud chybí souboje s dobrejma nadhazovačema, tak se nikam nepohnete.

Česká extraliga konkurenční prostředí nenabízí?

Je tady čtyřicet lidí, kteří se točí pořád dokola. Tady to není od toho, aby se lidi zlepšovali. Prostě není jiná možnost, než to zkoušet v jiných ligách a nizozemská je nejlepší v Evropě.

Co by se stalo, kdyby vám stáž ve Feyenordu nevyšla?

Baseball mám domluvený a věřím, že jsem uspěl u přijímaček na univerzitě. Byl bych zklamaný, kdyby to neklaplo. V tom případě bych studoval a hrál dál tady.