Jedna dokráčela do finále suverénně, druhá se trochu trápila. Přesto není jednoduché předpovědět vítězku. Anna Sermeová dovolila v semifinále své soupeřce Tereze Elznicové jen patnáct míčů a stejně hovořila sebekriticky. „Můj výkon mohl být lepší,“ myslela si. „Pokud hrajete s někým, kdo má pomalejší tempo, často se přizpůsobíte. Proti Tereze jsem musela tvořit. Asi jsem občas měla být odvážnější, jít dopředu a využít jejího stylu. S výsledkem jsem ale spokojená,“ usmála se.

Olga Kolářová svedla s Evou Feřtekovou vyrovnaný souboj a vítězoslavně sevřela ruku až po čtvrté sadě. „Výhra se nerodila lehce. Na kurtě jsem se trochu hledala. Míčky nelítaly, kam bych si přála. Dřela jsem ale a postoupila do finále,“ oddechla si. „Obě dvě jsme moc chtěly, Eva asi o maličko víc. Z toho pramenily její chyby. Já dokázala být klidnější,“ líčila.

Podíváme-li se na český žebříček, mělo by být jasno. Na jeho vrcholu se vyhřívá Anna Sermeová. Vzpomeňte si ale na tři předešlá finále, po kterých si pověsila na hruď „pouze“ stříbrnou placku. „Co by mělo být jinak? To dobře vím. Neřeknu to ale nahlas, abych nic nezakřikla,“ žertovala.

Olga Kolářová má takzvaně splněno, vždyť jde o čtyřnásobnou mistryni a taky o maminku. „Squash si hlavně užívám. Jen si ale nemyslete, pátý titul je můj sen,“ uvedla.

Co by mělo rozhodnout? „Finále bude o pohodě. O tom, jak se která z nás vyspí. Jsme vyrovnané, bude to o hlavě,“ přemítala Olga Kolářová.

I Anna Sermeová se cítí psychicky v pohodě. Po loňském nezdaru vyhledala pomoc mentálního kouče a zhruba půl roku s ním pracovala. „Samozřejmě chci pořád vyhrávat. Cíl je pro mě ale jiný: samotná hra. Pokud se mi bude dařit, výsledek se dostaví,“ vysvětlila. „Na Aničku bude vytvořený daleko větší tlak, než na mě. Snad ho využiji,“ dodala Olga Kolářová.

Prognózy zní - padesát na padesát. Existuje lepší pozvánka?

Výsledky semifinále: Sermeová – Elznicová 3:0 (11:5, 11:4, 11:6), Kolářová – Feřteková 3:1 (11:9, 11:4, 4:11, 11:8)