Ať už se jednalo o mladší žákyně Slavie, které podlehly slovenskému ŠK Talent 9:16, starší žákyně HC Háje, které nestačily na dánský HIK Haandbold 12:22, anebo o starší dorostenky Sokola Vršovice, jež prohrály s dánským Ajaxem København 9:16.

Především vystoupení vršovického celku ale bylo příjemným překvapením. A to i pro oporu jeho brankoviště Karolinu Kuprovou, která během akce oslavila devatenácté narozeniny.

„Postup do finále byl mým nejkrásnějším dárkem k narozeninám," usmívala se sympatická dívka. Pak se vrátila pěkně na začátek, někam k prohře s německým Bad Wildungen, po němž by si na sokolky vsadil jen dobrodruh.

„Pro nás to až tak složitá situace nebyla, jsme totiž smířené s tím, že první zápasy prohráváme. Přes výsledek jsme dobře věděly, že není nic ztraceno, z osmičlenné skupiny postupovaly tři celky," objasňovala házenkářka, jejíž tým si nekladl před akcí přehnané cíle.

„Pro většinu z nás šlo o poslední účast na turnaji, proto jsme si ho chtěly hlavně užít. V postup jsme ale doufaly," neskrývala hráčka, která považovala za klíčová vystoupení ve skupině dvě závěrečná.

„Jak proti Trenčínu, tak proti Veselí jsme dokázaly, že házenou hrát umíme. Nebylo snadné zvítězit v zápasech, ve kterých nám nic jiného nezbývalo," přiznala odchovankyně Střešovic, která už se ale cítí ve Vršovicích jako doma.

A právě svůj srdeční tým vedla do bojů o medaile.

„Před čtvrtfinále jsme měly z Michalovců obavy, ale dokázaly jsme se krásně vyhecovat. Do zápasu jsme vstoupily ukázkově a zhruba od sedmé minuty ho měly ve své režii. Do semifinále s Francouzkami jsme šly uvolněné. Věděly jsme, že už si zahrajeme i v poslední den akce. Zápas o zlato byl samozřejmě ale lákavější. Utkání rozhodla naše obrovská bojovnost. Holkám se dařilo v obraně, proměňovaly i v útoku," našla příčiny postupu do finále.

„Atmosféra při něm byla naprosto skvělá. Měly jsme pocit, že se na nás přišly podívat snad celé Vršovice. Škoda jen, že jsme jim nepředvedly lepší výkon. Prohra s Kodaní byla totiž zasloužená. Našemu výkonu chybělo něco navíc, tak jako v předešlých dnech. Měla jsem takový pocit, že jsme prohrály už při nástupu, při kterém se k nám dostavila tréma," uznala Karolina, jejíž smutek netrval dlouho.

„Hned jsem se radovala. Už od žákyň jsem si přála hrát finále Prague Handball Cupu a byla opravdu šťastná, že se mi to podařilo," dodala.

Základní skupina: Sokol Vršovice – Bad Wildungen Vipers 17:21, – SSV Bozen 20:10, – ŽRK Branik 16:15, – Rødovre Håndbold 13:11, – Fredensborg Håndbold 15:10, – HK Štart Trenčín 19:13, – HK Veselí nad Moravou 13:12.

Čtvrtfinále: Sokol Vršovice – Iuventa Michalovce 16:12.

Semifinále: Sokol Vršovice – Pole Espoir Nimes 15:13

Finále: Sokol Vršovice – Ajax København 9:16 (4:9)

Finálová sestava Pražanek: Kuprová, Frýdová, Štičková – Vyčítalová 1, Balcarová, Kadeřábková 2, Sedláčková, Moravcová 3, Salavová, Vomočilová 2, Novotná, Šajnerová 1, Eftimiadu. Trenéři Sychra a Kadeřábková.