V posledních dvou ročnících svoji kategorii Tomáš vyhrál, patří proto k velkým favoritům letošního jubilejního ročníku.

Tomášův tatínek věří, že syn opět skončí na stupních vítězů. „Dvakrát vyhrál a při prvním startu jako devítiletý mezi desetiletými skončil druhý. A to se nijak speciálně nepřipravoval,“ říká pyšně o svém synovi tatínek Vladimír, který je učitelem tělesné výchovy v jihočeské Kaplici a vlastně i trenérem syna Tomáše.

Právě pan učitel Kratochvíl patří mezi ty, kteří propagují projekt OVOV doslova v každé hodině tělesné výchovy. Do projektu ve škole zapojil všech zhruba 170 žáků druhého stupně.

Samotné seznámení Vladimíra Kratochvíla s OVOV však nebylo jednoduché: „Začal jsem se tomu věnovat tak trochu z donucení. Když mi šéf okresní Asociace školních sportovních klubů začal povídat o „ovéčkách“, řekl jsem mu, že starýho psa novým kouskům nenaučíš a že já tohle dělat nebudu,“ popisuje Vladimír Kratochvíl své první dojmy.

„On mi řekl, že to dělat musím, protože mám pořádat okresní kolo. Vynadal jsem mu, ale šel do toho a brzy jsem změnil názor. Viděl jsem, jak to žáky chytlo, jak se zlepšují, jak je to baví,“ říká nadšený učitel tělocviku.

Smysl, řád, forma a fazona

Se začátkem nového školního roku Vladimír Kratochvíl (56 let) seznamuje s projektem OVOV už i žáky na prvním stupni kaplické základky. „Právě jsem si uvědomil, že tyhle disciplíny moji vrstevníci i ti mladší rodiče našich dětí dělali – běhali jsme šedesátku, skákali do dálky, házeli krikeťákem. Jen pánové Změlík a Šebrle tomu dali smysl, řád, formu a fazonu. Jak jednoduché a jak účinné. Vždyť každý mladý se alespoň v jedné disciplíně najde,“ říká.

Tatínek a učitel Kratochvíl v minulosti trénoval basketbal. „Projekt OVOV vlastně může za to, že trénuju i atletiku v Sokole České Budějovice. A syn Tomáš se díky OVOV začal věnovat atletice v Sokole České Budějovice a byl také vyhlášen atletem Jihočeského kraje v kategorii přípravka. Parádní Tomášovou disciplínou je skok do dálky, kde má osobní rekord 516 centimetrů. Uvidíme, jak mu „to bude“ v pátek a v sobotu skákat, házet a běhat na Julisce. Věřím, že Tomáš zabojuje,“ dodává tatínek.

Na Juliskku rozhodně Tomáš Kratochvíl vstoupí jako velký favorit. A jeho tatínek přiveze do Prahy jeden silný tým – tým z Kaplice.