Vše přitom začalo ideálně. Neuběhlo ani sedm minut a Pražané vedli 5:0. Z hráčů Strakonic sálal respekt – vzadu nestíhali, a pokud vystřelili, tak z pozice, jež vyvolávala úsměv. „Kluci hráli dobře. Ale z ničeho nic pak začali kupit chyby. Neproměňovali šance a nedodržovali taktiku,“ vysvětloval kouč Dukly Jan Josef.

K čemu došlo? Místo týmového výkonu najednou diváci viděli samé individuální průniky. Rychlejší se přizpůsobili tempu zřetelně pomalejších. Házenkáři Strakonic se chytili snadnými brankami z brejků, hnáni fantastickými fanoušky ve vyprodané hale nabízeli nasazení, jaké zdobilo Duklu například v evropských pohárech. Na jihu Čech se mu však ani nepřiblížila. „Usnuli jsme na vavřínech a polevili jsme,“ přiznal nejlepší muž ve žlutém David Šůstek.

Dukle zoufale scházel nápad

V době, kdy Dukla prohrávala o čtyři góly, se zdálo být rozhodnuto. Zoufale jí scházel nápad. Takový, jaký by na plochu vnesl (zraněný) tvůrce její hry Jakub Sviták. Opakoval se loňský rok, kdy tým kráčející za zlatem bez svého dirigenta prohrál v Novém Veselí i Litovli. „Jde o rozdílového hráče. Nečekali jsme ale, že bude jeho absence tak citelná. Všichni na něj spoléhají, na hřišti ho pořád hledají,“ uvedl Josef.

Když bylo Dukle nejhůře, vytáhla jí trn z paty jiná opora. Gólman Tomáš Petržala pustil v závěrečné desetiminutovce za svá záda jen tři střely. Pokud by ale Strakonice disponovaly zkušenějším týmem, který umí hru rozdrobit, dojít si pro fauly, nepomohla by Pražanům ani svěcená voda.

Dukla nepředvedla zrovna oslnivý výkon, ale ještě hůře si vedla dvojice rozhodčích. Jiří Králíček a Milan Letev udělali ze zápasu doslova bramboračku. Ve vcelku korektním duelu udělili 15 trestů (6 – 9), včetně červených karet pro domácí Martina Mošovského a Tomáše Nejdla. A ona poslední sedmička proti Dukle? Zajímavá…