Pro třetí Slavii byl zápas na soutoku Labe a Vltavy už tak trochu součástí přípravy na vyřazovací část – podle autora všech tří branek Davida Jošta ovšem ne zrovna povedenou. „Dal jsem sice tři góly, ale z těch opravdu žádnou radost nemám,“ přiznal po utkání.

Král střelců ligového ročníku 2020/2021 se prosadil poprvé po lednovém návratu do sestavy po téměř roční absenci. Na rozdíl od předešlého zápasu s Helasem (8:3) ale výkon týmu nebyl podle představ.

„Hráli jsme ospale, laxně a nesoustředěně v obraně, hrozně se nadřeme na góly a když už je dáme, tak hned inkasujeme,“ hořekoval. „Mělník nám nabízel výhru a my jsme si pro ni mohli sáhnout, měli jsme to zlomit. Nakonec si ale vypracovali tolik šancí, že 3:5 je pro nás ještě dobrý výsledek. To ještě Honza Žežulka nejméně pět gólů chytil. Do play off musíme jít v úplně jiném nastavení," dodal.

Takový byl loňský Pražský maraton.
Pražský půlmaraton navýšil kapacitu. Už je ale prakticky vyprodaný

Domácí naopak doslova za pět minut dvanáct směrem k účasti v play-off ukončili sérii nezdarů. V nejvyšší soutěži zvítězili poprvé v novém roce a celkem po sedmi kolech.

Na jejich výkonu bylo znát, že se k utkání sešli v silnější sestavě než k těm předešlým. Ani jednou neprohrávali a na vyrovnání sešívaných dokázali ve všech třech případech reagovat.

„Po dlouhé době jsme zlomili nepříznivou sérii a vyhráli jsme nad velmi kvalitním soupeřem. Konečně se k nám obrátilo trochu štěstí a věřím, že nás do posledních zápasů sezony nakopne,“ uvedl v utkání dvougólový Lukáš Chalupa.

SK Olympik Mělník - SK Slavia Praha 5:3 (2:1)

Branky: 13. Šup (Chalupa), 17. Chalupa (Šup), 22. Chalupa (Šup), 37. Šup (Ježek), 38. Vokoun - 15. Jošt (Křemen), 21. Jošt (Homola), 25. Jošt (Homola). Rozhodčí: Vlašič, Mollinger. ŽK: 3:2.

Slavia Praha: Žežulka (Vozár) - Brychta, Havrda, Kuča, Homola, Křemen, Vaktor, Míča, Kuchta, Klaban, Jošt, Sláma. Trenér: Zdeněk Sláma.