Česko – ragbyový výběr juniorekKristýna Boučková (RK Petrovice), Kateřina Burianová (RC Plzeň), Jana Kaňková (RCM Říčany), Vendula Havránková (RK Petrovice), Alžběta Sůsová (RC Sedlčany), Eva Atcheson (RC Zlín), Senta Müllerová (RK Petrovice), Anežka Sládková (RK Petrovice), Natálie Hinková (RC Slavia), Šárka Sýkorová (RC České Budějovice), Nella Brtová (Prague's Cats). Trenér Josef Bláha, asistent trenéra Stanislav Král, manažerka Květa Kottková.

Resumé z akce? Zkušenost k nezaplacení. Pozvolna se rodící český celek se v dalším zastavení v cestě za olympijským snem utkal s vrstevnicemi z Německa a pořádající země. Na oba soupeře narazil poprvé a mohl s nimi poměřit své síly hned ve dvou zápasech. S Maďarkami si poradil (20:12 a 12:12), Němky byly nad jeho síly (0:41 a 7:20).

„Turnaj pro nás znamenal především ohromnou zkušenost," přiznal hlavní kouč výběru Josef Bláha, který povolal do zbraně další adeptky reprezentačního dresu.

„První příležitost dostaly Kristýna Boučková z Petrovic a Šárka Sýkorová z Českých Budějovic. Obě chválím, předvedly se ve výborném světle. Vzhledem k jejich věku jsou velikým příslibem do budoucna," pochvaloval si lodivod, který ovšem nezastíral ani nedostatky.

„Za slabou stránku považuji mentální přípravu děvčat před akcí. Na začátcích turnajů se rozkoukávají a přistupujeme ke hře někdy až laxně," hromoval kormidelník.

„Teprve když zjistí, že to tak nepůjde, začnou hrát, jak umí. Na krátkých sedmičkových turnajích už je pozdě," litoval Bláha. Negativně ale své hodnocení neskončil: „A co je pozitivní? Že o tom mluví, uvědomí si chyby a poučí se z nich," usmál se.

Jednou z novicek v dresu se lvíčkem na prsou byla teprve šestnáctiletá Petrovičanka Kristýna Boučková.

„Byla jsem hrozně nervózní a nevěděla, co mám od turnaje čekat. Poprvé jsem poznala jaké to je, když soupeřky hrají opravdu jiným stylem," líčilo křídlo, které dosažené výsledky až tolik neřešilo.

„Prohry a výhry nebyly nejdůležitější. Klíčové bylo, jak vypadala samotná hra. Při druhém zápase s Němkami jsme nastoupily s daleko větší agresivitou a věděly, co od nich čekat, což nám pomohlo si odvetu pořádně užít," vysvětlila dívka, která leč reprezentantkou zůstává nohama na zemi:

„Za olympijskou naději se nepovažuji. Ragby dělám krátce a okolo mě tolik skvělých holek. O sen ale jde a pořádně krásný."