Magistrát už to v březnu odhlasoval. „Z termínů obavy nemáme. Začali jsme na všech analýzách a studiích pracovat s dostatečným předstihem. Nyní je můžeme naplňovat do konkrétních kapitol dotazníku,“ říká Tomáš Petera, šéf společnosti Pražská olympijská, která zastřešuje činnosti spojené s kandidaturou na pořadatele letních olympijských her.

I on si uvědomuje, že na celý jeho tým čeká několik měsíců tvrdé a pečlivé práce. „Všechny materiály musíme vyplnit ostře a sebevědomě, aby bylo celému světu a všem protikandidátům jasné, že to v České republice s kandidaturou Prahy na pořádání olympijských her myslíme vážně.“

Zájem organizovat olympijské hry v roce 2016 mají ještě zástupci Chicaga, Tokia a Ria de Janeiro. Ucházet se o ně pravděpodobně budou z Evropy také Řím a Madrid, v kuloárech se hovoří i o dalších městech, například Baku a Dauhá. Komise MOV jednotlivá města navštíví, za rok vybere pět finalistů. K závěrečné volbě pořadatele pak dojde 2. října 2009 na zasedání v Kodani. Zástupci Prahy počítají, že větší šance na vítězství v kandidatuře má česká metropole až pro rok 2020, kdy jsou rozhodnuti zkusit štěstí také.