S velikým nasazením vstoupily do zápasu domácí volejbalistky, které tlačily vynikajícím servisem i takřka bezchybnou hrou na síti Olympanky do hluboké defenzívy. V prvním setu rychle vedly o šest míčů, Pražanky sice snížily, ale na vyrovnání už nestačily.

Druhá sada byla nejvyrovnanější. V její koncovce dokonce hostující hráčky odvrátily dva setboly, šťastnější ale byly opět Moravanky.

I třetí dějství nabídlo až do druhého technického oddechového času dramatický volejbal. Poté ale dokázaly domácí odskočit šňůrou osmi bodů, a bylo rozhodnuto.

 „Nic se nám nedařilo. Příjem, podání, ani obrana na síti. Přerov předvedl vynikající výkon, za který si zasloužil vyhrát," hlesla kapitánka Olympu Andrea Sládková.

S níž souhlasil i její kouč Stanislav Mitáč.

 „Náš výkon byl velmi špatný. Dobře nezahrál nikdo z celého týmu. V prvním setu měly výpadky Hodanová s Patočkovou, ve druhém a třetím Mlejnková, k níž se přidala také Škrampalová. Naopak domácí hráčky příkladně bojovaly. Po celý zápas skvěle podávaly, čímž nás zatlačily do defenzivy, a tak stále vedly a nakonec i zvítězily," hodnotil.

Přerovský volejbalový klub Precheza – PVK Olymp Praha 3:0 (22, 24, 19)

Olymp: Halbichová, Kvapilová, Sládková, Patočková, Hodanová, Mudrová. Dostálová, Mlejnková, Škrampalová. Trenér Mitáč.