PVK Olymp Praha – VK Agel Prostějov 1:3 (-24, 20, -17, -19)Olymp: Kurková, Hodanová, Trnková, Škrampalová, Mlejnková, Mudrová, Dostálová, Nová, Šimáňová. Trenér Stanislav Mitáč.
Prostějov: Markevich, Bogdanovic, Simon, Kossányiová, Borovinšeková, Weiss, Kovářová, Soares. Trenér Miroslav Čada.
Rozhodčí: Záhorcová a Kovařík. Čas utkání: 99 minut. Diváci: 300.

 „Viděli jsme letos jednoznačně nejkvalitnější utkání extraligy," myslel si trenér vítězek Miroslav Čada, který dále ocenil výkon pražského družstva.

 „Olymp nám byl dva sety naprosto vyrovnaným soupeřem, dobře blokoval, nás chvílemi zrazoval servis," pokračoval lodivod, jenž našel příčiny očekávaného rozuzlení.

 „Kvalita se nakonec projevila. O všem rozhodl náš lepší útok," dodal.

Se svým koučem nepřímo souhlasila kapitánka Prostějova Solange Soares:

 „V prvních dvou sadách jsme nehrály vůbec dobře, špatně jsme útočily a také servírovaly," všimla si Brazilka ve službách mnohonásobných českých mistryň.

 „Musím uznat, že hrál Olymp velmi dobře. Nakonec jsme se ale dokázaly zlepšit, více bojovaly a zápas dotáhly k vítězství," doplnila.

Poté si vzal slovo první muž lavičky Olympu Stanislav Mitáč, také on si pochvaloval úroveň volejbalu, kterou předváděly oba tábory v repríze loňského finále.

 „Souhlasím s Mirkem, bylo to pěkné utkání, na které přišlo mnoho diváků," těšilo kouče, méně už koncovka první sady, ve které přišly jeho svěřenkyně o dvoubodový náskok.

 „Měli jsme šanci vést 1:0, bohužel jsme neuhráli koncovku. Velmi dobře jsme začali druhý set servisem Hodanové a dotáhli jsme ho do úspěšného konce," pokračoval už veseleji.

 „V dalších sadách byl ovšem Prostějov lepší. O něco lépe blokujeme, ale hůře útočíme. Hráčky soupeře si nesmírně pomáhají útokem. O něm je volejbal. Musím jim tak poblahopřát k vítězství," zakončil vše gentlemansky Mitáč.

Poslední slovo ale nepatřilo jemu, nýbrž se o něj postarala kapitánka Pražanek Eva Hodanová:

 „Mrzí mě, že jsme nezískaly alespoň bod. Může za to první set, který jsme ztratily vlastními chybami," hlesla.

Ostatní výsledky 11. kola: Šternberk – KP Brno 2:3 (17, -22, -12, 18, -15), Přerov – SG Brno 3:1 (-21, 17, 20, 22), Ostrava – Frýdek-Místek 3:0 (23, 29, 23).

1. Prostějov 9 9 0 0 0 27:3 27
2. Olymp 10 7 0 0 3 22:13 21
3. Ostrava 10 6 0 0 4 21:14 18
4. Frýdek-Místek 10 5 0 1 4 19:16 16
5. Přerov 10 5 0 1 4 19:18 16
6. Olomouc 9 4 0 0 5 15:16 12
7. KP Brno 10 3 1 0 6 14:21 11
8. Šternberk 9 1 1 1 6 9:23 6
9. SG Brno 9 0 1 0 8 4:26 2

Veliký záskok věčné náhradnice Škrampalové

TEREZA ŠKRAMPALOVÁ.Od sezony 2011-12 naleznete na soupisce Olympu smečařku Terezu Škrampalovou. Její starty v extraligových utkáních se však mohou počítat spíše na minuty. Na hřiště se dostala tu a tam na podání, nebo ve chvílích, kdy tým prohrával o mnoho bodů a nebylo co ztratit.

Proti nejlepšímu týmu soutěže ale Tereza, při zranění spoluhráček, odehrála celé střetnutí, navíc na exponovaném postu univerzálky.

 „V posledních čtyřech utkáních jsem dostala příležitost. Vyskytla se zranění, a tak jsem se na hřišti nějak objevila," okomentovala vše s nadhledem mladá žena, která se na palubovce neztratila.

 „Šlapal celý tým, s dobrým výkonem jsem se víceméně svezla," pokračovala ve stejném duchu hráčka, jejíž celek vstupoval do zápasu po nečekané porážce ve Frýdku-Místku v poměru 0:3.

 „Dva sety jsme se tam hledaly. Hala ve Frýdku-Místku je atypická, oproti té naší obrovská. Soupeřky byly také po výměně trenéra nabuzené. Ale to by byly výmluvy. Utkání se nám zkrátka nepodařilo," nezapírala členka družstva, které nešlo do střetnutí s Prostějovem rozhodně v roli favorita.

 „Bohužel se nám teď nevyhýbají zranění. Jedna se vrátí, druhá ale vypadne. Příprava byla přesto nesmírně kvalitní, odpovídající síle soupeřek. Což bylo v prvním setu jednoznačně znát," podotkla k sadě, ve které vedl Olymp 23:21, a přesto podlehl 24:26.

 „Škoda koncovky, ve které přišel sporný balon. Při našem setbolu byla, podle mého názoru, hostující nahrávačka jasně v síti při bodové ulívce. Tento moment nás asi rozhodil, a pak už jsme si to pokazily samy," neskrývala.

Domnělá křivda měla na Olymp také pozitivní dopad. Ve druhém dějství se ujal místy až devítibodového vedení a přes drobné zaváhání v závěru se radoval z výhry 25:20.

 „Dařilo se nám podání, což je základ k tomu získat set(y) s Prostějovem. Za stavu 20:12, jsme si už možná myslely, že je hotovo a nechaly soupeřky dotáhnout na 20:18. To bylo ale naštěstí všechno," mínila Škrampalová, pro niž, stejně jako pro celý Olymp, to pozitivní v zápase druhou sadou skončilo, následující totiž získaly favoritky (25:17, 25:19).

 „Prostějov má lepší tým než my. Dokázaly jsme s ním hrát vyrovnaně úvody setů. Poté ale přišla série chyb, jaké si nemůžeme s takovým celkem dovolit. Stále nám chybí kousek. Pokud se dokážeme vyvarovat chyb, udržíme nadšení, jsme na správné cestě. Je ovšem stále poměrně dlouhá," dodala.

Kouzla(o) zeleno-růžové star Kovářové-Jášové

JULIE KOVÁŘOVÁ.Jen minimum hráček kvalit Julie Kovářové za svobodna Jášové naleznete v extralize volejbalistek. Zkušenosti, které 27letá žena nasbírala v Německu a v české reprezentaci, se zúročily. Proto se dá směle říci, že pokud bylo Prostějovu na Olympu zle, spolehl se na své libero.

A to ostatní burcovalo a při výměnách v poli doslova kouzlilo. Ještě jednou věcí byla Julie nepřehlédnutelná. O kombinaci jejího dresu v barvách zeleno-růžové se dalo říci všechno, jen ne, že je běžná.

„Zelená být musí kvůli klubu, růžová je moje barva, tu jsem nemohla vynechat," vysvětlovala sympatická plavovláska, jejíž úbor rozdělil přítomné na překvapené a obdivovatele.

 „Já zaznamenala jen kladné ohlasy. Šlo o moje přání, vedení mi ho splnilo, za což jsem ráda," uzavřela téma členka týmu, který na Olympu v prvních dvou setech nepřesvědčil, že jde o nejlepší celek Česka. Nabízela se otázka, jak to mají Hanačky s motivací?

 „Žádný český tým nemá proti nám co ztratit, podá proto své naprosté maximum. Soupeřky hrají rukama, nohama, hlavou, zkrátka vším. Vycházejí jim tak míče, které by obyčejně nezahrály. My tak musíme být vždy maximálně koncentrované, a taky jsme," nepochybovala volejbalistka, pro niž je Olymp, i přes týden starou nečekanou prohru ve Frýdku-Místku 0:3, stále soupeřem číslo jedna. Tomu nasvědčovala první sada, kterou Hanačky vyhrály až po tuhém boji 26:24.

 „Je hrozně těžké zvyknout si na jiné balony. Vrátíme se z Ligy mistryň a máme jeden trénink na to se s nimi sžít. Jiné je také tempo, styl hry," líčila opora celku, který si tentokrát na rozdílnosti zvykal plné dvě sady, v té druhé dokonce podlehl domácím 20:25. To pak si libero při střídání na lavičce vyslechlo své.

 „Hrozné to nebylo. Trenér nepoužíval ostrá slova. Zná nás a ví, že dovedeme zabrat. Set byl jen o nás, o našich chybách. Na druhou stranu musím uznat, že Olympu vycházel servis, celkově dobře útočil," nezastírala Kovářová, jejíž družstvo poté už nechybovalo a po setech 25:17 a 25:19 si připsalo další tři body.

 „Začaly jsme více bojovat, v poli nám vyšlo několik těžkých balonů. Máme letos mimořádně dobrý tým. Diagonální hráčka je úžasná, nahrávačka… Zvykly jsme si na sebe, což je znát. Škoda, že jsme v Lize mistryň dostaly tak těžkou skupinu a prohrály dvakrát 0:3. Diváci ale chodí a jsou úžasní. Dorazili za námi i do Prahy, což nám moc pomáhá," poděkovala.