PVK Olymp Praha – VK AGEL Prostějov 1:3 (-20,-15,20,-11)         

Olymp: Sládková, Halbichová, Kvapilová, Kallistová, Kossanyiová, Vanžurová, Dostálová, Škrampalová, Zoulová. Trenér Mitáč.

 „I přes krutou porážku jsme hráli statečně. Občas dokážeme s Prostějovam držet krok, ale vždy prohráváme v útoku. Tam je největší rozdíl mezi oběma družstvy,“ mínil kouč Olympu Stanislav Mitáč.

  „V důležitých momentech jsme s výjimkou třetího setu dělali chyby,“ pokračoval.

  „Prostějov výrazně zabral ve čtvrté sadě. Na nás bylo vidět uspokojení, už jsme prostě nenašli sílu bojovat,“ doplnil stratég.

  „Se ziskem setu nejsme spokojené, protože byl tentokrát Prostějov hratelný. Bylo zaděláno na pět setů, možná i na výhru,“ posteskla si univerzálka Olympu Tereza Vanžurová.

  „K překvapení nám ale chyběl útok, tak jako vždy s Prostějovem,“ upozornila na opakující se problém vzájemného duelu. Pak se pustila detailně do rozboru střetnutí.

  „První set byl dost vyrovnaný, v koncovce nám ale odešel příjem a už zmiňovaný útok. Hanačky nekazí, my ano. Ve druhé sadě Prostějov dominoval. Nám nešel příjem, bez něhož nelze s takto silným týmem hrát,“ dostala se zvolna k třetímu, pro Olymp tolik příjemnému setu.

  „V něm jsme všechny koukaly. Najednou jsme hrály evropský volejbal,“ myslela si Tereza.

 Proč ale Olymp ve skvělém výkonu nepokračoval?

  „To jsou asi ženské emoce,“ měla jasno česká reprezentantka. Stejně tak i o dalším programu.

  „Jsme rády, že máme před sebou konečně volný víkend, no pak nás čeká všechno odznovu. Budeme hrát se Slavií, s Brnem a tak pořád dokola,“ popsala s trochou nadsázky rodící se stereotyp Vanžurová.

David Nejedlý