„Jednou jsou to tři hráčky, jindy dokonce šest, ale to je realita, nad kterou nemůžeme plakat,“ dívá se pravdě do očí trenér vicemistryň pražského Olympu Stanislav Mitáč. „Vím, že podobný problém v současné době řeší Slavia i Brno,“ připomněl kouč zbývající extraligové medailisty.

V příštím ročníku bude Mitáč postrádat čtyři hráčky základního kádru. „Ztratili jsme přihrávající hráčky Háječkovou a Novotnou, a tak se musíme v přípravě zaměřit na to, abychom v této činnosti nezaostávali,“ konkretizoval trenér.

Nejlepší libero uplynulé ligové sezony Lenka Háječková opouští palubovky kvůli mateřským povinnostem. Její partnerka při plážovém volejbale Petra Novotná zamířila do francouzské extraligy.

„Jestliže hráčka dostane kvalitnější podmínky a několikanásobně vyšší finanční ohodnocení, je logické, že zahraniční angažmá přijme,“ ví trenér Olympu.

Elitní blokařka české nejvyšší soutěže Kristýna Pastulová se stěhuje do vídeňského Schwechatu, se kterým zakusí i Ligu mistrů. Markéta Sluková oslabí tým v útočné fázi. Devatenáctiletá smečařka definitivně dala přednost plážové obdobě volejbalu.

Na druhé straně Olymp udržel nejlepší volejbalistku roku 2005 Anetu Havlíčkovou. Atrhliny po přestupové smršti doplňuje zejména kmenovými hráčkami své juniorky. Extraligové zkušenosti už zdobí blokařku Lauru Bonnerovou a Anetu Nejmanovou na postu univerzálky.

Špičkový volejbal přilákal do Vršovic i dvě hráčky z nejvyšší soutěže.

„Hlavně Anetě Pyškové předpovídám smělé cíle, možná až do národního týmu,“ hodnotil Mitáč někdejší přihrávající smečařku Frýdku- Místku.

Z Mittalu Ostrava přišla do pražského policejního klubu blokařka Martina Jakubšová. Obměněný Olymp zahájí novou extraligovou sezonu 11. října šlágrem kola na půdě Slavie. Do té doby ho čeká série turnajů na území ČR i v zahraničí.

Program Olympu
8. až 9. září turnaj v Brně
14. až 16. září příprava ve
Wiesbadenu (Německo)
22. až 23. září turnaj v Přerově
29. až 30. září mezinárodní
turnaj Mizuno Cup, pořádají
Olymp a Slavia