VK KP Brno - PVK Olymp Praha 0:3 (-20,-17,-18)

Olymp: Sládková, Halbichová, Kvapilová, Kallistová, Kossanyiová, Vanžurová, Dostálová, Škrampalová, Zoulová. Trenér Mitáč.

Ve veliké pohodě se představil Olymp na moravské palubovce. V úvodu prvního setu si rychle vybudoval sedmibodový náskok, který nepustil.

Druhá sada vypadala podobně. Olymp zavřel blokem síť a rychle vedl o osm míčů. Brnu opět vázla přihrávka a tak si brněnský kouč Ondřej Marek po sedmi minutách vybral oba oddechové časy. Ani ty však nepomohly.

V závěrečném setu začalo Královo Pole lépe. Až do stavu 8:8 bylo skóre vyrovnané. Jenže to bylo z brněnské strany všechno. Pražanky skvěle servírovaly, díky čemuž utekly do náskoku a své vedení už udržely.

„Myslel jsem si, že Brno po výhře nad Baku zahraje lépe. Jeho středeční výkon v evropském poháru byl totiž heroický a fantastický,“ mínil kouč Olympu Stanislav Mitáč.

 „Utkání ovšem mělo jasný průběh. Pomohlo nám, že jsme dobře věděli na koho servírovat a jak bránit útoky z kůlů,“ našel příčiny výhry v tradičně kvalitní přípravě.

 „Nehrajeme pod tlakem a jen čekáme na play off. V tom máme velkou výhodu,“ přemítal Mitáč.

 „Střetnutí bylo snadnější, než kdokoliv čekal,“ souhlasila s trenérem smečařka PVK Michaela Kvapilová.

 „Do prvního dějství jsme nastoupily s jistotou a hned na začátku si vybudovaly několikabodový náskok. Dobrým servisem a obranou jsme zvládly koncovku a mohly se tak radovat,“ pokračovala.

  „Ostatní sety byly podobné. Brno se sice několikrát přiblížilo na pár bodů, ale díky naší dobré hře jsme jej nenechaly získat více balonů v řadě. Potvrdily jsme tak druhé místo v tabulce s náskokem neuvěřitelných dvaceti bodů,“ těšilo Kvapilovou.

 David Nejedlý