Na start se 5. ledna v Saúdské Arábii postaví letos nejlepší Čech v kategorii Classic Ondřej Martinec s navigátorkou Ollie Roučkovou, která poprvé ve své dakarské kariéře nebude sedět za volantem nebo řídítky. Pojedou s vozem Toyota Land Cruiser 90, s nímž Martinec obsadili 37. místo.

„Po splnění snu na minulém Dakar Classic jsem se rozhodl, že chci být ještě lepší. Na základě letošních dat na Toyotě ve spolupráci s Mechanic Academy SŠTŘ Nový Bydžov a společností Emil Frey usilovně pracujeme. Hlavně na podvozku a nastavení motoru,“ prozradil Martinec.

V poušti se objeví ikonická ‚kachna‘

Premiérový start si v doprovodné kategorii pouštní vytrvalecké soutěže připíše zkušená rallye jezdkyně Barbora Holická. Na startovní rampu se postaví s ikonickou ‚kachnou‘ - Citroenem 2CV. Navigovat ji bude Lucie Engová, sestra Tomáše Engeho, jediného českého pilota F1.

„Kategorie Classic je pro obě posádky velkou výzvou. Do soutěže zbývá jen pár měsíců a je skvělé, že pojedeme se dvěma auty,“ raduje se Ollie Roučková, která v CZech Samurais teamu zastává i funkci manažerky.

close Do vozu Toyota Land Cruiser 90 usednou Ondřej Martinec a Ollie Roučková. info Zdroj: CZech Samurais team zoom_in Do vozu Toyota Land Cruiser 90 usednou Ondřej Martinec a Ollie Roučková. Po prázdninách posádky s vozidly vyrazí na tréninkové kempy. „Bude se ladit technika, ale hlavně trénovat pro kategorii Classic specifická navigace. Fanoušci i partneři budou moct být s námi přímo u testování,“ pokračuje Roučková, která v letošním ročníku skončila třetí v kategorii HO pro vozy s nízkoobjemovými motory.

„A kdo dorazí, tak jako vůbec první spatří nový vzhled Toyoty Land Cruiser. Zároveň si naši příznivci budou moct prohlédnout jedinečnou stavbu slavné ‚kachny‘. Nebude chybět ani Mechanic Academy, která vznikla na podporu mladých mechaniků ve spolupráci se Střední odbornou školou v Novém Bydžově,“ dodává.

close S ikonickou ‚kachnou‘ se na Dakar Classic premiérově představí dámská posádka Barbora Holická-Lucie Engová. info Zdroj: CZech Samurais team zoom_in S ikonickou ‚kachnou‘ se na Dakar Classic premiérově představí dámská posádka Barbora Holická-Lucie Engová.