Souboj Kincl versus Čepo o titul ve střední váze měl být hlavním tahákem prosincového turnaje v O2 areně. Všechno je ale nakonec jinak. Úřadující šampion si v přípravě zlomil očnici a na turnaji se v kleci nepředstaví. „Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou nastoupit a dát all-in do prvního kola, ale po pár rozhovorech s lékaři, týmem a ženou jsem se rozhodl to zabalit. V sázce bylo až moc,“ vysvětlil čtyřiatřicetiletý zápasník na svém Instagramu.

Vedení Oktagonu se proto muselo rychle vytasit s náhradou a novým soupeřem, který se s Čepem utká o pás pro prozatímního šampiona. Na nabídku na poslední chvíli kývl polský bojovník Piotr Wawrzyniak, který je držitelem pásu v organizaci Babilon a na svém kontě má čtyři výhry v řadě. Momentálně se navíc připravoval jako náhradník na turnaj KSW, takže by měl být ve stoprocentní formě.

Vcelku logicky ale mezi diváky zájem o hlavní zápas poněkud opadl, takže do pozice posledního duelu večera se posunulo finále Tipsport Gamechaneru mezi Srbem Bojanem Veličkovićem a Řekem Andreasem Michailidisem. Po tři čtvrtě roce tak Evropská liga mistrů MMA pozná vítěze ve welterové váze.

V rezervním zápasu pyramidy pak populární moldavský zápasník Ion Surdu vyzve Itala Stefana Paterna, kterého čeká premiéra v Oktagonu. Do něj půjde s bilancí 12 ukončení na svém kontě.

Mezi českými fanoušky bude ale dost možná největší zájem o zápasy hlavní karty, které budou mít československé zastoupení. Legendární Karlos Vémola nastoupí naposledy ve své kariéře v pražské O2 areně a z pozice jasného favorita se postaví slovenskému bojovníkovi Samuelu Krištofičovi. Rivalita mezi oběma panuje už dlouhá léta a utkat se spolu měli už před dvěma roky. Tehdy ale Vémolu zastavilo zranění. K očekávanému zápasu dojde až teď a Krištofič v něm bude mít co dokazovat – na kontě má dvě prohry z posledních dvou zápasů a z pozice outsidera se bude snažit napravit svoji reputaci.

Šéfové Oktagonu MMA Ondřej Novotný (blíže) a Pavol Neruda
Novotný: Lépe mířit ke hvězdám a minout, než na hnůj a trefit. U Edenu nezůstane

Na vzestupu je naopak oblíbenec diváků Daniel Škvor, který vyzve zkušeného německého borce Martina Zawadu. Ten má na kontě neuvěřitelných 48 profesionálních duelů! V Oktagonu ale zatím dvakrát prohrál a proti sobě bude mít Škvora, který naposledy na Štvanici pobláznil publikum ukončením na submisi.

Před hlavní kartou jsou ještě na programu zápasy Karola Ryšavého s Abouem Tounkarou, Chiary Penco s Evou Dourthe, Radka Roušala s Kallumem Parkerem, Magdy Šormové s Mallory Martin a Tomáše Fialy s Hassanem Shaabanem.

Poslední turnaj roku tedy sice přišel o svoji největší tvář a nejočekávanější zápas, ale i tak slibuje kvalitní podívanou a spoustu zajímavých duelů. Vstupenky jsou stále v prodeji.