Titulová bitva, kterou celý večer vyvrcholil, nabídla komplexní bitvu, jaká v Oktagonu není příliš často k vidění. Felipe Lima se proti Jonasi Magardovi vytasil s obrovským arzenálem zbraní a dánského bojovníka od začátku dostal pod silný tlak. Skvěle si počínal v postoji, soupeře uměl dostat na zem a i ve wrestlingu byl neuvěřitelně silný.

Magard ale ukázal, že není šampionem pro nic za nic a všechny soupeřovy pokusy o ukončení ustál. Lima navíc ve čtvrtém kole přišel o bod, když držitele pásu proti pravidlům kopl kolenem do páteře. Na výsledku to ale nic nezměnilo. Všichni tři sudí přisoudili výhru Brazilci, který se už s připjatým pásem skácel k zemi a rozbrečel se štěstím.

Podobnou radost mohl mít i Robert Bryczek ve střední váze, který si vybojoval možnost zabojovat o pás proti Patriku Kinclovi. Polský zápasník šel za vítězstvím od úvodu dominantně. Slováka Samuela Krištofiče trefil hned první ranou, čímž určil ráz dalších vteřin. Zatímco Pirát máchal pěstmi jen do vzduchu, polský bijec trefoval neomylně a rychle dostal svého soupeře na zem, kde ho nekompromisně ukončil. Časomíra v tu chvíli ukrojila z prvního kola jen 56 sekund.

close Oktagon 45 v Praze na Štvanici. Robert Bryczek a Samuel Krištofič info Zdroj: Oktagon MMA zoom_in Oktagon 45 v Praze na Štvanici. Robert Bryczek a Samuel Krištofič

Hned po vyhlášení tak mohl do klece zamířit i úřadující šampion střední váhy Kincl, který bude ještě letos obhajovat právě proti Bryczekovi. Jejich první staredown však doprovázel vzájemný respekt a s žádným popichováním přes média se u těchto zápasníků příliš počítat nemůže.

První ze dvou turnajů Oktagonu na pražské Štvanici ve dvou dnech byl ale naplněný zajímavými příběhy od samého začátku v odpoledních hodinách. Odstartoval například překvapením v podobě duelu mezi Slovenkou Luciou Krajčovič a Polkou Rózou Gumiennou. Krajčovič vstoupila do klece poprvé po třech a půl letech, během nichž si plnila mateřské povinnosti, a o jejím dalším zápasu prý nevěděl ani její partner Vlasto Čepo. Dlouhá pauza ale byla na slovenské zápasnici znát. Polka zvládla lépe začátek souboje, Krajčovič několikrát hodila na zem a několika nebezpečnými údery jen těsně minula. I tak vyhrála na body v očích všech tří rozhodčích.

Celých třikrát pět minut se zápasilo i ve druhém případě. Kontroverzní Radek Roušal okořenil svůj MMA debut už nástupem, kdy ke kleci přišel v oranžové vězeňské kombinéze a s pouty na rukou. Přímo v oktagonu ale nijak svázaný nebyl. Po většinu zápasu udával tempo, v postoji byl nebezpečný a jeho soupeř Armand Herczeg se ho jen marně snažil hodit na zem. Dva rozhodčí přisoudili výhru Roušalovi, jeden viděl jako vítěze Herczega.

Prvního ukončení před limitem se zaplněná Štvanice dočkala až vzápětí. A bylo to opravdu hodně rychlé! Jaime Cordero zasáhl Gabriela Töröka už po 22 sekundách vysokým kopem zezadu do nekryté hlavy a slovenský zápasník padl bezvládně k zemi. Němec zapsal nejrychlejší i nejefektnější ukončení celého turnaje.

A v podobném duchu se jelo i dál. Šoumen Václav „Baba Jaga“ Mikulášek rozjel od úvodu s Norem Olem Magnorem otevřenou přestřelku, na což rychle doplatil. Po jednom z úderů skončil na zemi a musel odklepat po škrcení rear naked chokem. Po porážce nechal populární český zápasník v kleci rukavice, konec kariéry ale definitivně nepotvrdil.

Pořádně tvrdou a krvavou bitvu si pak pro diváky připravili Španěl Tato Primera a Slovák Radovan Úškrt. Španělský bijec měl od úvodu tlak, snažil se svého soka hodit na zem a blízko k vítězství se dostal po sérii ostrých kolen do hlavy svého soupeře. Jenže Úškrt nápor ustál a ve druhém kole rozhodl paradoxně z nevýhodné pozice. Vleže na zádech otevřel Tato Primerovi loktem hlavu a vzápětí měl přijít o bod po faulu v podobě kopu do hlavy. Lékař ale zápas ukončil a vítězství přiřkl Úškrtovi. Ze Španělovy hlavy krev doslova crčela.

close Oktagon 45 v Praze na Štvanici. Radovan Úškrt a Tato Primera info Zdroj: Oktagon MMA zoom_in Oktagon 45 v Praze na Štvanici. Radovan Úškrt a Tato Primera

Ještě rychleji měl vítěze souboj mezi domácím zápasníkem Janem Malachem a kontroverzním Shem Rockem. Zápasník z Velké Británie dal zapomenout na nepříliš přesvědčivý výkon ze svého prvního představení v Oktagonu, svého soupeře rozhodil kopem na tělo a následně ho ukončil pomocí rear naked chokeu. Malach ještě chvíli vzdoroval, jenže nakonec musel zápas odklepat.

Úplně jiný průběh měla přestřelka mezi Maďarem Máté Kertészem a Moldavcem Ionem Surduem. Bijci si to po většinu času rozdávali v otevřené bitvě v postoji, ale moldavský zápasník trefoval o něco více úderů než jeho soupeř. Stejně to viděli i všichni tři rozhodčí, kteří mu přiřkli vítězství na body.

Další zápas mohl skončit před limitem vítězstvím pro oba borce, štěstí se ale nakonec přiklonilo k českému tvrďákovi. Vladimír Lengál od Michaela Deiga-Schecka z Brazílie inkasoval napřímo několik úderů, pokaždé ale krizovou chvíli přestál a nakonec svého soupeře sám tvrdě trefil a ještě v prvním kole knockautoval. Velké vítězství pak oslavil breakdancem přímo uprostřed oktagonu. Skvělým výkonem si vysloužil hlasité skandování z naplněných tribun a hlasitě si řekl i o prémii za výkon večera.

Druhé představení na pražské Štvanici, které bude zároveň posledním v historii Oktagonu, má organizace na programu už v sobotu. Program startuje v 18 hodin a v rámci něj se divákům představí například Losene Keita, Karlos Vémola nebo Ivan Buchinger.