Na přestřelku gruzínského držitele pásu proti dosud neporaženému Belgičanu Keitovi se přitom diváci hodně těšili. Zápasníci si dlouho dopředu vyměňovali ostré vzkazy na sociálních sítích a mělo jít o pořádnou bitvu. Jenže nic z ní nebylo. Uběhla jen minuta a osm sekund, když Keita začal po kleci poskakovat po jedné noze. Na tu druhou se ani nemohl postavit, a tak musel rozhodčí vynést nekompromisní verdikt. Konec zápasu, šampionem zůstává Sanikidze. Populární belgický zápasník si smolně připsal první porážku v kariéře a náladu si spravil aspoň žádostí o ruku přímo uprostřed klece.

Poslední turnaj Oktagonu na pražské Štvanici tak skončil alespoň trochu na pozitivní notě. Fanoušci ale nebyli příliš spokojení po souboji českého bijce Karlose Vémoly, který se představil proti zápasníkovi z Argentiny Lucasovi Alsinovi.

Vémola byl i podle sázkových kanceláří jasným favoritem a před turnajem vyprávěl, že pomýšlí na ukončení technickým knockoutem. Jenže doručit ho nedokázal. Od úvodu měl velký tlak, soupeře hodil pod sebe a na zemi ho tradičně trápil. Jenže Alsina odolal, ve druhém kole už dokázal Vémolu přetočit pod sebe a v závěrečném kole bylo jasně patrné, že oba bijci už nemají na zajímavější přestřelku dostatek sil. Terminátor zaslouženě zvítězil na body, ale z tribun se na něj snášelo hlasité pískání a bučení nespokojeného publika.

Divákům naopak udělal radost návrat Slováka Ivana Buchingera. Sedmatřicetiletý borec se vrátil do klece po více než roční pauze a rovnou si vysloužil prémii za výkon večera. Proti Francouzi Abou Tounkaraovi sice nezačal přesvědčivě a od úvodu inkasoval přes slabé krytí hodně přesných ran. Na zemi byl ale silnější a v poslední minutě druhého kola pod sebe soupeře dostal a záplavou ran vybojoval výhru.

Tradičně rychlé ukončení předvedl divákům i Daniel Škvor, který švédského soupeře Nermina Hajdarpašiće otevřel jednou z ran, poté ho natlačil k pletivu a už po minutě a 41 sekundách ukončil duel škrcením gilotinou.

close Oktagon 45 v Praze na Štvanici. Daniel Škvor info Zdroj: Oktagon MMA zoom_in Oktagon 45 v Praze na Štvanici. Daniel Škvor

Podobně vzrušující byl ještě český souboj mezi Janem Širokým a Ondřejem Petráškem, který odstartoval hlavní kartu. Poprvé na turnaji se hlasitě fandilo, přičemž postupně se vyvolávala jména obou bijců. Petrášek měl dobré první kolo, soupeře nebezpečně trefil, jenže dotáhnout ho nedokázal. To Široký svojí šancí nepohrdl. Ve druhém kole byl lepší, v poslední minutě pod sebe soupeře dostal a kanonádou úderů pěstí a loktem donutil rozhodčího, aby zápas utnul.

Zbytek zápasů už tak atraktivní nebyl. V úvodu turnaje byli fanoušci hodně zvědaví na talentovaného Ukrajince Ivana Klevetse, který šel do svého prvního profesionálního zápasu MMA. Němec Nikolaos Serbezis ale v úvodu dobře ubránil jeho pokus o škrcení a když se ve druhém kole dostal do spodní pozice, zúročil svoje schopnosti. Soupeře šikovně chytl za ruku a nepříjemnou pákou převrátil vítězství na svoji stranu. Ukrajinský bijec odcházel z klece s hodně pochroumanou paží.

Ve druhém kole skončil i souboj Brita Jamese Lewise s Bulharem Vladislavem Kanchevem. Zápasník z ostrovů se snažil svého soka strhávat na zem, jenže úspěšný nebyl a Kanchev ho nakonec dostal pod sebe a smrští ran duel ukončil.

Celých patnáct minut se zápasilo až ve třetím zápase. Slovák Roman Paulus s dalším Britem Callumem Mullenem nepředvedl příliš atraktivní souboj a zvítězil na body hlavně díky několika dobrým trefám v závěru.

Větší vzrušení přinesl do oktagonu znovu až další bojovník ze Spojeného království. Akonne „Jedi“ Wanliss zaujal už svým nástupem ve stylu hvězdných válek, bojovníky světlé strany síly však poněkud popletl a zahalil se do stylu Sithů. I tak ale síla stála na straně Brita. Ten Gruzínce Giorgiho Gogotchuriho dobře zasáhl a následně ho dalšími ranami na zemi porazil.

Vzápětí se bohužel turnaj vrátil do poněkud méně záživné roviny. Michal Jančuška s Němcem Eduardem Kexelem strávili většinu duelu v nepříliš atraktivní poloze na podlaze oktagonu a německý zápasník, který měl téměř pořád navrch, získal výhru na body.

close Oktagon 45 v Praze na Štvanici. Michal Jančuška a Eduard Kexel info Zdroj: Oktagon MMA zoom_in Oktagon 45 v Praze na Štvanici. Michal Jančuška a Eduard Kexel

Přestřelku v postoji doručili podle očekávaní těžkotonážní borci Lazar Todev a Wallyson Carvalho. Bulhar s Brazilcem pobavili už úvodem, když ani jeden nechtěli do středu klece a soupeře lákali k sobě. Přestože oba jsou schopní zejména při boji na nohách, paradoxně rozhodla situace na zemi. Todev v posledních sekundách zasypával Carvalha na zemi ranami, v poslední chvíli se ale bleskově přesunul a pákou na nohu ukončil duel.

Oktagon se tak rozloučil s populární Štvanicí a jak nastínil majitel organizace Ondřej Novotný, pomýšlí na velké fotbalové stadiony. I kvůli řadě faktorů, které pořadatelé ovlivnit nemohli, ale nabídl o něco lepší zábavu páteční speciální turnaj, který Oktagon přidal po vyprodání sobotního programu.