Tománek startoval na jihu Itálie týden poté, co absolvoval závod v chorvatském Zadar Halfu. Na triatlonu Borgo Egnazia ho čekalo 1,9 kilometru plavání, dalších 90 na kole a klasická délka půlmaratonové trati. Kvůli vysokým vlnám musel český handbiker nejen zrušit tréninky, ale organizátoři byli donuceni přesunout plaveckou část z otevřeného moře do přístavu Savelletri. I tak ale větrné počasí trápilo všechny účastníky, což zapříčinilo i pomalejší cyklistickou část. Rodákovi z Příbrami se i tak podařilo zajet nejvyšší wattový výkon, z čeho měl velkou radost.

Vzhledem k úpravám čekaly na závodníky dva plavecké okruhy o délce 1 500 metrů, o to delší byl přesun do přechodové zóny, který měl délku necelého kilometru. „Dlouhé přeběhy opravdu nenávidím, ale nyní jsem byl rád. Plavalo se!“ prohlásil Tománek.

Jan Suchopárek
Fotbal by tím utrpěl, říká o zvažovaném vymýcení hlaviček Jan Suchopárek

Příbramský rodák startoval v první vlně se ženami, později ho začali dotahovat nejrychlejší muži a vzhledem ke krátkému okruhu bylo plavání tentokrát hodně kontaktní. „Italové obecně patří mezi horší plavce a strašně kopou nohama, takže jsem byl ve výsledku „okopanej“ jako brambora a těšil se ven z vody,“ podotkl 34letý handbiker pro něhož bylo plavaní mezi zakotvenými loděmi jednoznačně zážitkem.

Následovala náročná cyklistická devadesát kilometrů dlouhá trať a co víc, silný vítr ztěžoval všem účastníkům podmínky na trati, zejména ve sjezdech. „Byl hodně rychlý a místy jsem atakoval rychlost 80 km/h, ve větru docela adrenalin. Na otočku do Savelletri se jelo přímo proti větru a vážně to nejelo. Oproti „zdravým“ cyklistům jsem měl výhodu v aerodynamice a mnoho jsem jich během tohoto úseku předjel,“ přiblížil Tománek. Druhý okruhy už jel pomaleji a ačkoliv mu klesl průměrný výkon, tak se mohl po dokončení radovat z nejvyššího wattového průměru v závodě. Na trati dle svých slov nechal příbramský rodák vše.

Běžecká trať byla převážně rovinatá a triatlonisté se mohli těšit na šotolinové pasáže, i tak si ale Tománek pochvaloval atmosféru okolo trati. Zvlášť, když se běželo olivovými háji a okolo archeologického naleziště Egnazia. „Bavilo mě to! Snažil jsme se zabojovat o výsledný čas pod pět, ale v silném větru se mi cíl pomalu vzdaloval. Běh jsem dokončil za 1:08:09 hodiny a celkově to vyšlo o pár minut nad pět,“ uvedl 34letý sportovec, který výsledný čas vzhledem k podmínkám považoval za důstojné rozloučení se sezonou.

Strahovský klub v minulých dnech oslavil jubilejní dvacátý mistrovský titul.
Dvacátý titul byl jedním z našich cílů, říká strahovský šéf Tomáš Cvikl

Na Tománkovi se pravděpodobně projevil předchozí start na Zadar Half v Chorvatsku a také kumulující se únava. Ze všech účastníků byl jediný handicapovaný sportovec a umístil se v sedmé desítce na 62. pozici z celkových 237 závodníků, kteří se dostali do cíle. Nyní ho čeká odpočinek a příprava na další sezonu.