Los Čechům přál. Ve skupině narazili na Chile, Taiwan, Ukrajinu a Hongkong. Výsledek? Prosvištěli jí bez jediného zaváhání. „Nešlo o jednoduché zápasy. Získali jsme v nich neocenitelné zkušenosti. Až na Ukrajinu šlo o samé exotické země a úplně jiný volejbal.“

Před čtvrtfinále s Francií si členové národního týmu věřili. „Čtyřka byla náš sen,“ přiznal Šulc. Jenže vyslanci země galského kohouta přivezli do Neapole mužstvo plné hráčů elitní Ligue A. „Přehráli nás ve všech činnostech. Navíc jsme nastoupili v o něco větší hale a měli problémy se servisem. Hráli jsme špatně, zatímco soupeřům utkání vyloženě sedlo,“ řekl po prohře 1:3.

Poté si čeští reprezentanti poradili s Portugalskem (3:1) a podlehli Japonsku (0:3). „Šikovní, rychlí a skákaví kluci,“ všiml si Šulc.

Pořadí univeriády bylo tedy následovné – 1. Itálie, 2. Polsko, 3. Rusko, 4. Francie, 5. Japonsko. „Možná jsme mohli být pátí. Čtyřem týmům z absolutní evropské špičky jsme se ale nemohli rovnat.“

Jako na olympiádě

V Neapoli se od 2. do 14. července představilo na 12 tisíc sportovců ze 170 zemí, kteří soutěžili o 250 medailí v 18 sportech. „Byla to taková menší olympiáda,“ srovnával Šulc.

Nejvíce se mu vrylo do paměti slavnostní zahájení. „Šli jsme pod českou vlajkou, a na stadionu na vás hulákalo 50 000 lidí. To se každý den nepoštěstí. Obrovský zážitek,“ vyznával se.

Ceremoniál si čeští volejbalisté vyšperkovali interní hrou. „Vyměňovali jsme si odznáčky. A „soutěžili“, kdo dostane ten nejexotičtější. Já jsem získal Svazijsko, které jsem do té doby ani neznal,“ smál se nekorunovaný vítěz.

K dalším kontaktům mezi výpravami však nedošlo. „Na rozdíl od minulé univerziády neexistovala vesnička, spali jsme v hotelu a navíc ještě v Salernu. Bavili jsme se tak jen s volejbalisty,“ popisoval Šulc.

Kliky v přírodě

Pokoj pochopitelně sdílel se svým parťákem ze Lvů Michal Kovaříkem. S ním se opět setká v pondělí 5. srpna, kdy lužinský klub zahájí přípravu. „Teď se budu týden čistě flákat, pak začnu svou osobní přípravu na přípravu,“ prozradil.

To znamená běh a posilovnu. „Ale venkovní, když už je léto. Nějaká protažení a kliky,“ dodal Šulc.