Slavnostní otevření se konalo za přítomnosti ředitelky odboru školství, mládeže a sportu pražského magistrátu Lenky Němcové, náměstka pro řízení sekce sportu a mládeže Karla Kováře a řady osobností, které jsou s halou spjaty, mezi nimiž nechyběl Karel Janeček a zpěvák Mikolas Josef. Celou akcí provázela Inna Puhajková.

Cílem haly je vytvořit v České republice špičkové podmínky vyhovující světovým požadavkům a spolu s nimi také vrátit odhodlání sestavit český olympijský tým s vrcholnými ambicemi pod vedením Alona Hasy, trenéra a ředitele SK Hradčany. 

Vizualizace nového planetária
Jak vypadá Praha zítřka? K dispozici je výtah na Vítkov nebo moderní planetárium

„Dnešek je extrémně důležitý den. Stalo se něco úžasného pro Prahu a celou naši zemi, toto je jedna z nejmodernějších hal v Evropě a je na světové úrovni,“ prohlásil Karel Janeček.

Nejmodernější tělocvična v Česku

Výstavbu haly osobně podpořil právě matematik a vizionář Karel Janeček, který sám v hale trénuje už několik let. Převážně zde ale cvičí děti a intenzivně trénuje kolem 70 závodníků.

Na Smíchově hořely kanceláře ve sportovní hale.
Na Smíchově hořela sportovní hala. Požár napáchal milionové škody

V Česku tak jde o jednu z mála gymnastických hal, která vznikla za poslední tři desetiletí a je aktuálně vůbec nejmodernější tělocvičnou u nás i jednou z nejmodernějších v Evropě. Gymnasté tohoto klubu přitom patří k nejlepším v republice – od malých žáčků až po mužskou reprezentaci.  

Celkem výstavba nově vybudované haly s názvem Odysea73 přišla na 96 milionů korun. Financována byla díky podpoře dvou dotací – od MŠMT ve výši 20 milionů korun a od Magistrátu hlavního města Prahy ve výši 15 milionů korun. Zbývající částku 61 milionů korun financoval SK Hradčany z vlastních zdrojů za podpory Karla Janečka. Stavební práce včetně rekonstrukce původní haly, která rovněž získala nové jméno – Harmoni21, trvaly pouhý rok. 

Vizualizace návrhu nové koncertní síně na Vltavské.
Vznikne u Vltavské obří koncertní hala? Institut plánování informacemi šetří